Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding’den Mesnetsiz İddialara Sert Tepki!

Koç Holding, son dönemde sosyal medya üzerinde dolaşan yanıltıcı ve mesnetsiz bilgiler hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla önemli bir bildiri yayımladı. İşte detaylar;
Koç Holding’den Mesnetsiz İddialara Sert Tepki!
HABER GİRİŞ

Koç Holding A.Ş. (KCHOL) bugün Koç Topluluğu hakkında sosyal medya hesapları üzerinden yapılan mesnetsiz ve gerçeğe aykırı açıklamalar hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildiri yayımladı.

Açıklamada, son dönemde özellikle sosyal medyada şirket ve Koç Topluluğu hakkında çok sayıda yalan, yanlış ve mesnetsiz yorum ve açıklama yapıldığı belirtildi.

Bu bilgi kirliliği nedeniyle yatırımlarını yönlendiren tasarruf sahiplerinin zarar gördüğü ve şirkete çok sayıda şikayet ve talep iletildiğine işaret edildi.

Şirketin finansal durumu ve faaliyetleri hakkında gerçeği yansıtmayan, mesnetsiz ve yanıltıcı yorumların yapıldığı bildirildi.

Piyasaya Yanıltıcı Sinyaller Veriliyor

Koç Holding açıklamasında, topluluk şirketleri tarafından alım satım işlemlerini kamuya açıklamak zorunda olan idari sorumluluğu bulunan kişiler listesinde yer almayan ve bu kişilerle yakından ilişkili olmayan bazı tasarruf sahiplerinin minimal hisse alım satımları için özel durum açıklaması yapılarak piyasaya yanıltıcı sinyaller verildiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Koç Holding A.Ş., Koç Topluluğu şirketleri ve Koç Ailesi üyelerinin isimleri kullanılarak tasarruf sahiplerine dolandırıcılık yöntemleriyle yatırım çağrısında bulunulduğu da vurguladı.

Getiri vaatleri sunularak kişilerin Koç Holding A.Ş. veya Koç Topluluğu şirketleri ile bağlantılı olduğu iddia edilen yatırım platformlarına yönlendirilmeye çalışıldığı ve bu amaçla kişilerden bilgi ya da yatırım talep edildiği paylaşıldı.

Hukuki Girişimler Yapıldı

Bu tür yanıltıcı paylaşımlar hakkında şirketin kurumsal internet sitesinde gerekli uyarılarda bulunulduğu, hukuki ve cezai yaptırımların uygulanabilmesi amacıyla mahkemeler ve Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde girişimlerin olduğu aktarıldı.

Şirket KAP bildirisinde, devam eden mesnetsiz haber ve yorumlar nedeniyle yatırımcıların uyarılması ihtiyacı doğduğuna dikkat çekti.

Koç Holding, Koç Topluluğu şirketleri hakkında en doğru bilgilerin şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu ve internet sitesinde yatırımcılarla paylaşıldığını belirterek, bu kaynaklar dışındaki bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini önemle hatırlattı.

Borsada KCHOL koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 128,26 oranında prim sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 6,41, haftalık bazda ise yüzde 0,54 değer kaybetti.

13 Haziran’daki işlemlerine 219,5 liradan başlayan KCHOL payları TSİ 11.46 itibarıyla yüzde 2,44 artışla 222,1 lirayı gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.