Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding ve Çemtaş 2023 Temettü Kararlarını Açıkladı

KCHOL ve CEMTS 2023 yılında vereceği temettü miktarını KAP üzerinden paylaştı. Söz konusu şirketlerin temettü tarihi ne? İşte detaylar;
Koç Holding ve Çemtaş 2023 Temettü Kararlarını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da işlem gören Koç Holding (KCHOL) ve Çemtaş (CEMTS) 2023 yılında yatırımcılarına ne kadar temettü dağıtacaklarını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada KCHOL, temettü dağıtım tutarının 2,8 milyar TL seviyesinde olacağını paylaştı.

2022’nin dördüncü çeyrek bilançosuna göre 69,8 milyar TL net kar elde ettiğini belirten Koç Holding,
2.822.135.009,05 TL tutarında nakit kar payı dağıtılmasına karar verildiğini ifade etti. Ödeme tarihi 10 Mart 2023 olarak belirlendi.

KCHOL hisseleri, kapanışını günlük yüzde 1 kayıpla 75,2 TL’den yaptı.

Çemtaş Temettü Açıklaması

Çemtaş Çelik Makine Sanayi ve Ticaret, hisse başına 1 TL nominal değer üzerinden 0,50 TL temettü vereceğini KAP üzerinden bildirdi. Stopaj oranı düştükten sonra hisse başına 1 TL nominal değerli hisse başına geçecek net temettü miktarı ise 0,45 TL.

CEMTS, paydaşlarına temettülerini 29 Mayıs 2023’te verecek. Çemtaş hisseleri, günlük yüzde 4,5 azalarak günü 51,2 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.