Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding Soruları Cevapladı: Bilgiler Gerçeği Yansıtmıyor

Koç Holding, Yapı Kredi’nin satılmasına yönelik yatırımcıların devam eden soruları hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Koç Holding Soruları Cevapladı: Bilgiler Gerçeği Yansıtmıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Reuters dün yayımladığı haberinde Koç Holding’in yüzde 20,22’sine sahip olduğu Yapı Kredi’nin (YKBNK), First Abu Dhabi Bank’a satılacağını paylaşmıştı. Söz konusu iddia konuşulurken, Koç Holding dün yaptığı açıklamaya bugün bir yenisini daha ekledi.

Koç Holding tarafından dün yapılan açıklamada ön görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Ayrıca kamuya duyurulması gereken bir nitelikte gelişmenin olmadığını da bildirmişti.

Koç Grubu tarafından bugün yapılan açıklamada bazı yayın organlarında söz konusu satışın son aşamaya geldiğine dair haberlerin yer almasının ardından dün yapılan açıklama hatırlatıldı.

Şirket, yapılan açıklama sonrasında medyada konuyla ilgili farklı haber ve yorumlar ile yatırımcı soruları devam etmiş olduğunu belirterek, “Söz konusu haberlerde işlemin detaylarına ilişkin olarak verilen bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Konuyla ilgili somut gelişme olması halinde ilgili düzenlemeler uyarınca yatırımcılarımız ile paylaşılacak olup, Şirketimiz tarafından yapılan açıklamalar dışındaki bilgilere itibar edilmemesini önemle hatırlatırız.” ifadeleri paylaşıldı.

Ne Oldu?

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli First Abu Dhabi Bank’ın Koç Grubu’nun yüzde 20,22’sine sahip olduğu Yapı Kredi’nin (YKBNK) yüzde 61,2 hissesini yaklaşık 8 milyar dolara satın almak için hazırlandığı paylaşılmıştı.

GCM Yatırım Banner

YKBNK hisseleri söz konusu haberlerin ardından tavan yapmıştı.

YKBNK hisseleri dün kapanışı 37,44 TL’den yaptıktan sonra bugün açılışı 38,50 TL’den yaptı. Hisseler yazım sırasında yüzde 0,84’lük düşüş ile 37,66 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın