Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koç Holding: Ortaya Atılan İddialar Gerçek Dışı

Koç Holding A.Ş.’nin siyasi liderler ile görüştüğü iddialarının ardından şirketten yanıt geldi. Koç Holding tarafından açıklama ne? İşte detaylar;
Koç Holding: Ortaya Atılan İddialar Gerçek Dışı
Yorum

Koç Holding A.Ş. Başkan Vekili Ali Y.Koç ve holding CEO’su Levent Çakıroğlu’nun geçtiğimiz gün Koç Holding tesislerinde siyasi liderler ile bir araya geldiği iddiası gündem olmuştu. Koç Holding resmi Twitter hesabı üzerinden iddialarla ilgili kamuoyuna açıklamada bulundu. Haberlerin asılsız olduğu, bilinçli ve sistematik şekilde algı yönetimi amacıyla yapıldığı aktarıldı.

Böyle bir görüşmenin gerçekleşmediği belirtilen açıklamada, iddiaların tümüyle gerçek dışı olduğu bilgisi verildi. Ali.Y. Koç’un söz konusu tarihte planlı bir seyahatten dolayı yurt dışında olduğu ifade edildi.

Manipülatif ve hayal ürünü ithamlarda bulunulduğunun altı çizildi ve bazı sosyal medya hesaplarının her fırsatta Topluluklarını çeşitli siyasi senaryoların parçasıymış gibi göstermeyi amaçladıkları kaydedildi. Yalan haberler üzerinden Topluluğun hedef gösterilmesine asla izin verilmeyeceğinin vurgusu yapıldı.

Koç Topluluğu’nun kurulduğu günden bu yana her koşulda Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal gelişimi için var gücüyle çalıştığı belirtildi.

Bu kapsamda söz konusu yalan haberleri yayanlar hakkında her türlü hukuki ve cezai işlemlerin ivedilikle başlatıldığı ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu