Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding İştirakinden Ortaklarına Temettü Müjdesi

Koç Holding bağlı ortaklığı olan Enerji Yatırımları A.Ş.'nin bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden temettü dağıtımına ilişkin aldığı kararı açıkladı. İşte detaylar;
Koç Holding İştirakinden Ortaklarına Temettü Müjdesi
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bugün Koç Holding A.Ş. (KCHOL), bağlı ortaklığının yönetim kurulu tarafından temettü dağıtımına ilişkin karar alınması hakkında bildiri paylaştı.

Koç Holding bugün KAP üzerinden yüzde 77 bağlı ortaklığı, Aygaz’ın ise yüzde 20 oranında pay sahibi olduğu Enerji Yatırımları A.Ş.’nin (EYAŞ) yönetim kurulu tarafından temettü kararı alındığını açıkladı.

Enerji Yatırımları’nın 2023 yılı kârı ve dağıtılabilir diğer kaynaklarından karşılanmak üzere 5 milyar 808 milyon lira tutarında nakit kâr payı dağıtılması ve ödeme tarihinin 3 Nisan 2024 olarak belirlendiği duyuruldu.

Söz konusu teklifin, EYAŞ’ın genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulmasına karar verildiğine işaret edildi.

5 Mart’ta kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildiri paylaşan Aygaz A.Ş., hisse başına brüt 6,8500000 lira, net 6,1650000 lira nakit kâr payının dağıtılacağını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.