Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding Bağlı Ortaklığı Fenerbahçe-Kalamış İhalesine En Yüksek Fiyatı Verdi

Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesinde en yüksek teklif Koç Holding’in bağlı ortaklığı Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm’den geldi.
Koç Holding Bağlı Ortaklığı Fenerbahçe-Kalamış İhalesine En Yüksek Fiyatı Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı İhalesi sonucunu açıkladı. İhalenin konusu T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) ilanı kapsamında, Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketi’ne ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanının, 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun Hükümleri çerçevesinde yatırım dönemi dahil 40 yıl süreyle işletme hakkının verilmesini içeriyor.

Açık artırma yöntemiyle yapılan ihalede en yüksek teklifin Koç Holding bağlı ortaklığı Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri A.Ş. tarafından verildiği açıklandı.

Teklif tutarı 2.531 milyon TL olurken, ihale sonucunun kesinleşmesiyle birlikte Rekabet Kurulu ve Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun nihai onayına tabi olduğu belirtildi.

Sonuç Cumhurbaşkanlığı kararı ile de onaylandı. Koç Holding tarafından yapılan açıklamada resmi tebligatın ellerine ulaşmasıyla birlikte sürecin başlayacağı ve gelişmelerin kamuoyuna duyurulacağı bildirildi.

Koç Holding hisselerinin (KCHOL) durumuna bakıldığında, sakin bir pozitiflik sergilediğini görüyoruz.
Koç Holding Hisse Performansı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler saat 13.37’de %0,23 artıda işlem görüyor. 26,02 liradan fiyatlanan şirket hisseleri, gün içinde 25,88 – 26,12 arasında hareket etti. Haftayı 20,66 – 26,98 arasında işlem görerek geçirdi. 26,98 aynı zamanda hisselerin bugüne kadar gördüğü en yüksek fiyat oldu.

GCM Yatırım Banner

Güçlü bir hafta geçiren Koç Holding hisseleri %1,72 oranında yükseldi. Aylık dönemdeki getirisi %19,48, yıllık dönemde ise %45,98 oldu. Hisselerde teknik açıdan 25,75 – 25,86 arası destek, 26,10 – 26,23 arası direnç fiyatları olarak izleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın