Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KMPUR, KNFRT ve YYLGD’den Son Duyurular

Borsa İstanbul’da işlem gören KMPUR yeni sertifikasını, KNFRT ihracat hedefini, YAYLA ise kredi anlaşmasını duyurdu. İşte detaylar;
KMPUR, KNFRT ve YYLGD’den Son Duyurular
HABER GİRİŞ

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret (KMPUR), 10 Temmuz’da yaptığı açıklamada şirketin faaliyetlerini olumlu yönde etkileyecek yeni sertifikasını duyurdu. Şirket, yalıtım amacıyla sandviç panel sistemlerinde kullanılan Kimrigid PIR 2025 ürünüyle imal edilen panellerin, FM Approval sertifikasının denetim sürecini başarıyla tamamlandığını belirtti.

Amerika’da son derece hassas testlere tabi tutulan ürününün, testler sonucunda yangın güvenliği, performansı ve dayanıklılığı gibi kritik özelliklerinin doğrulandığını aktardı.

KMPUR, günlük yüzde 5,2 artışla günü 112,5 TL’den tamamladı.

Konfrut Gıda

Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret (KNFRT), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada ihracat hakkında bilgi verdi.

Şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Konfrut AG Tarım A.Ş’nin üç ana iş biriminden Zirai Hammadde Üretim ve Tedariki İş Birimi altında, Avrupa’nın en büyük 5 perakende zinciri arasında yer alan Alman menşeili bir zincirin farklı ülkelerdeki lokasyonlarına taze nar ihraç ederek başlattığı işbirliğine farklı taze ürün bağlantılarının devam ettiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bu çerçevede Temmuz ayı içerisinde 1.300.000 euro tutarında taze karpuz ihracatının gerçekleştirilmesinin hedeflendiği duyuruldu. Şirket yaptığı açıklamada, yüksek büyüme potansiyeli dolayısıyla odaklanılan taze meyve ve sebze ticareti iş kolundaki satış kanallarını geliştirmeye devam ettiğini ifade etti.

KNFRT, günlük yüzde 2,2 yükselişle 16,6 TL’den işlem gördü.

Yayla Gıda

Borsa İstanbul’da işlem gören Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret (YAYLA), kredi anlaşmasını duyurdu.

Şirket, devam eden yatırımlarının finansmanı ve işletme sermayesi ihtiyacının karşılanması maksadı ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 55.000.000 euro karşılığı Amerikan doları tutarında bir kredi sözleşmesi imzaladığını paylaştı. Kredinin vadesinin 2 yılı ödemesiz olacak şekilde 4/6 yıl olduğu belirtildi.

YAYLA, günlük yüzde 10 artışla 8 TL’ye yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.