Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KLKIM’den Bedelsiz Kararı! KCAER ve ORGE’den Son Duyurular

Borsa istanbul’da işlem gören KLKM bedelsiz açıklamasını, KCAER yeni şirket kurulumunu, ORGE ise iş ilişkilerini paylaştı. İşte detaylar;
KLKIM’den Bedelsiz Kararı! KCAER ve ORGE’den Son Duyurular
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret (KLKIM), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırımı kararını yatırımcılarla paylaştı. Şirket 300 milyon TL kayıtlı sermaye tavanı dahilinde 115 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini 345 milyon TL (yüzde 300) oranında yükselterek 460 milyon TL’ye çıkaracak.

Yapılan açıklamada 345 milyon TL sermayenin tamamının 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 ve 2022 yılı karları kaynaklı olağanüstü yedeklerden karşılanacağı belirtildi.

KLKIM’den Bedelsiz Kararı! KCAER ve ORGE’den Son DuyurularKaynak: KAP

Artırılan sermayeyi temsilen ihraç edilecek 345 milyon TL’nin nominal değerdeki payların, artırım tarihindeki paylara bedelsiz olarak dağıtılacağı paylaşıldı.

KLKIM, günlük yüzde 2,3 gerileyerek 49 TL’ye düştü. Hissede haftalık yüzde 9,2 değer kaybı görülürken aylık yüzde 3, yıllık yüzde 145 oranında artış gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Kocaer Çelik

KAP üzerinden açıklama yapan Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret, yeni şirket kuruluşu kapsamında paylaşım yaptı.

Şirket, 300 milyon TL sermaye ile başta jeotermal enerji olmak üzere yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösterecek olan Kocaer Enerji Anonim Şirketi’ne yüzde 99 pay sahibi olarak iştirak edilmesine karar verildiğini duyurdu.

KCAER, günlük yüzde 3,7 düşüşle günü 16,4 TL’den tamamladı.

Orge Enerji

Borsa İstanbul’da ORGE koduyla işlem gören Orge Enerji Elektrik Taahhüt, sözleşmelerine yönelik açıklama yaptı.

Duyuruda Dudullu-Bostancı Metro Projesi’nde devam eden sözleşme ve zeyilnamelere ilave olarak 648.573 euro alınacağı, böylece söz konusu projede toplam sözleşme büyüklüğünün 4.699.920 euro düzeyine çıkacağı aktarıldı.

Şirket, İstanbul’da inşası devam eden Pendik-Fevzi Çakmak Metro Projesi’nin Elektrik İşleri’nin yapımına yönelik toplam 300.603.010 TL tutarındaki teklifin kabul edildiği ve bahsi geçen sözleşme imza sürecinin tamamlandığı bildirildi. İşin 20 ayda tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

ORGE, günlük yüzde 0,7 düşüşle 25,3 TL’den işlem gördü. Şirketin hisselerinde haftalık yüzde 4,5, aylık yüzde 19,3, yıllık yüzde 224 oranında değer artışı kendini gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.