Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Klasik Nissan Skyline GT-R Sahiplerine “Nismo Heritage” Biriminden Müjde!

Nissan, Skyline GT-R sahiplerine müjdeyi vererek, özel araçlarına bulmakta zorladıkları parçaları yeniden üreteceğini bildirdi!
Klasik Nissan Skyline GT-R Sahiplerine “Nismo Heritage” Biriminden Müjde!
HABER GİRİŞ

Eski model veya klasik değere ulaşmış araç modellerinin en büyük sıkıntılarından birisi yedek parça bulmalarıdır. 50, 60, 70’li yıllara ait araçlar sahipleri istenilen bir takım motor, far, sinyal, dikiz ayna, iç paneller vb. onlarca kalem parçanın bulunamamasından yakınırlar.

Parmakla sayılacak kadar az miktarda otomobil şirketi bunları düşünüp hamleler yapmaktadır. Daha doğrusu kökeni eskilere dayanan olması ve dünyaya ikonik bir model bırakması lazım ki buna gereksinim duysun. Japon marka R32-R33-R34’lerde kullanılan RB26 motorları dahil farklı parçaların yeniden üretimi için onay verdi!

Nissan’dan önce Mercedes, değeri milyon dolarları bulan Gullwing 300 SL’nin çoğu parçasını yeniden üreteceğini söylemişti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Mercedes, sertifikalı bir tedarikçiyle anlaşarak gövde panelleri, yürüyen aksam, motor ve kokpit bölümünden sadece bulunması zor olan parçaları imal edileceğini söylenmişti. Nissan da kökenleri eskiye dayanan ve Sykline gibi bir otomobile sahip olduğundan, GT-R RB26 ünite için motor parçası kararı almış.

Zaten zamanında sınırlı sayıyla üretimde tutuldukları için gövde panelleri ve aktarım organlarının yenileme sürecinde sıkıntılar çekileceğini tahmin edebiliyoruz. Nissan’ın Nismo Heritage Part birimi BNR32, BCNR32, BCNR33 ve BCNR34 de dahil, Skyline GT-R’ların imdadına yetişiyor.

Sırasıyla Heritage ekibinin hangi parçalar üzerinde çalışacağını yazalım. RB26’nın motor bloğu ve silindir kafası 1.533 dolar karşılığında alınabilecek. Şirket RB26DETT N1 temiz kalmış en sağlam örneklerini de 425.000 dolar gibi astronomik bir rakama satacak.

GCM Yatırım Banner

BNR32 için bir ön tampon yapılacak ve fiyat olarak düşünülen 773 dolar. Aynı seriye yedek tavan ve gövde panelleri de yedek parça listesine koyulacak. Bunların ücreti de 180.000 dolara kadar gitmekte.

Belirttiğimiz tüm parçalar tedarik edilmeye başlandı. Silecek motorundan susturucu takımına kadar irili ufaklı parçaların da imal edilme kararı alınmış. Klasik Skyline GT-R sahiplerinin parça bulmalarından sonraki avantajları, orijinal parçalar kullandıkları için satarken araçlarını inanılmaz değerlere ulaştırabilirler.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.