Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’dan Kınama

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, GKRY'de gerçekleşen saldırıyı kınadı. Detaylar haberde...
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’dan Kınama
Yorum

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde  (GKRY) gerçekleşen saldırıyı kınama açıklaması geldi.

KKTC Başkanı Tatar, Limasol’da bulunan İbrahimağa Köprülü Camisi’ne molotofkokteyli saldırı gerçekleştiğini söyledi. Söz konusu saldırının bir kundaklama girişimi olduğunu belirtti.

Tatar, Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde (GKRY) Limasol kentindeki bir camiye düzenlenen molotofkokteyli saldırısını kınadı.

KKTC Başkanı Tatarı, saldırının, demokrasi ve fikir özgürlüğü ile açıklanması mümkün olmayan, dünya üzerinde 2 milyardan fazla insanın inancına ve kutsal değerlerine yönelik yapılan düşmanca bir öfkenin tezahürü olduğunu söyledi.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin ivedilikle yargı karşısına çıkarılması gerektiğini belirten Tatar, “ Bu türden çağdışı saldırıların, tüm dünya insanlığına yönelik bir tehdit olduğunu ve dünya barışını dinamitlediğinin altını çizmek istiyorum. Saldırıyı kınıyorum.” dedi.

Bunun yanında KKTC Başbakanı Ünal Üstel de Rum kesimindeki camiye yapılan saldırıyı kınadı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu