Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kiziroğlu: BAE’den Türk Şirketlere Ortak Olmak İstiyorlar

Kaan Kirizoğlu, BAE’den birçok kişinin Türkiye’deki şirketlere ortak olmak istediğini ve yatırım yapılacak şirket aradıklarını açıkladı. İşte detaylar;
Kiziroğlu: BAE’den Türk Şirketlere Ortak Olmak İstiyorlar
HABER GİRİŞ

Servo Capital Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kiziroğlu, Türkiye’nin körfez ülkeleri ile kurduğu temasları değerlendirdi. Türkiye’nin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile 50,7 milyar dolarlık anlaşmasından sonra bölgeden çok sayıda kişinin Türkiye’ye yatırım yapmak istediğini belirtti.

Yurt dışı perspektifinden bakıldığında bunların güzel gelişmeler olduğunu aktardı ve BAE, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne gittiğini söyledi. Kiziroğlu, “Bankalar onlardan borç alacak, reel sektöre verecek. Belki devlete borç verecekler ama onun dışında her gün birileri arıyor.” dedi.

Yatırımcıların Türkiye’de yatırım yapılacak şirket aradıklarını, BAE’den para getirerek şirketlere ortak olmak isteyen çok kişi olduğunu açıkladı.

“Türkiye’de Yatırım Yapılacak”

Söz konusu bölgede “Türkiye’de yatırım yapılacak” kararının alındığını, belirtti ve BAE’deki yatırımcıların “Para gelip boşa akmayacak, şirketlere ortak olalım sonra şirketleri alıp o bölgede büyütelim” dediklerini ifade etti. Kiziroğlu, büyük olasılıkla bunların arasında alt yapı yatırımlarının ve büyük şirketlere ortaklıkların olduğunu sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın