Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kızılay’dan Acil Çağrı: Kan Stoklarımız Tükeniyor

Türk Kızılay sosyal medya hesabından yapılan açıklama ile vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulunuldu. Detaylar haberde;
Kızılay’dan Acil Çağrı: Kan Stoklarımız Tükeniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Elbistan ve Pazarcık merkezli yıkıcı depremlerin ardından afet bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçlarını düzenli olarak gidermeye devam eden Türk Kızılay’dan bugün akşam saatlerinde önemli bir açıklama yapıldı.

Türk Kızılay’ın sosyal medya hesaplarından “önemli çağrı” başlığıyla yapılan paylaşımda kurumun kan stoklarının asgari seviyenin altına düştüğü belirtildi.

Ulusal Kan Stokları Azaldı

Ulusal kan stoklarının azaldığının belirtildiği açıklamada, kan bekleyen hastaların mağduriyet yaşamaması adına vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulunuldu.

Türk Kızılay sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda kan stoklarının azalmasının ve yetersiz kalmasının nedenlerinden bahsedildi.

Her yıl Ramazan ayı sürecinde yaşanan kan bağışlarındaki düşüşe, afet bölgesindeki illerde kan bağışı alınamamasına ancak ihtiyacın sürmesine dikkat çekildi.

Kaynak: Twitter / @Kizilay

Ülkedeki tüm hastanelerde kan ihtiyacının artmasına bağlı olarak kan stoklarının azaldığının altı çizildi.

Açıklamanının devamında, “Kan bekleyen hastalarımızın mağduriyet yaşamaması için tüm vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz. Kızılay, ulusal güvenli kan temininden sorumlu tek kuruluştur” ifadelerine yer verildi.

Kan bağışında bulunmak isteyenlerin kanver.org adresini kullanarak kendilerine en yakın kan bağışı noktasından randevu alabileceği hatırlatıldı.

Afet Bölgesinde Yardımlar Sürüyor

Türk Kızılay ayrıca afet bölgesinde iş yerleri yıkılan esnaflara yardım eli uzatmaya devam ettiklerini duyurdu.

Gün içinde yapılan paylaşımda, Elektrik Elektronik ve Benzerler Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu (TETESFED) iş birliğinde hazırlanan ve yaklaşık 100 parça malzemenin yer aldığı alet çantalarının elektrikçi, elektronikçi, saatçi ve cep telefonu tamircisi esnaflara ulaştırıldığı kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu