Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kısa ve Orta Vadede Bitcoin’de Boğa Olmak için 4 Neden!

Kripto para piyasaları FED faiz kararı sonrasında hareketlenmeye başlarken, öncü kripto para birimi Bitcoin'in geleceği merak ediliyor. Detaylar haberde;
Kısa ve Orta Vadede Bitcoin’de Boğa Olmak için 4 Neden!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı sonrasında hareketlilik artarken, gözler piyasaya büyük ölçüde yön veren öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) üzerinde. BTC fiyatı, bir süredir 27.800 dolar ile 30.000 dolar arasındaki işlem aralığında konsolide olmaya devam ediyor.

Kimi zaman satın alma tarafı ivme kaybetmiş gibi görünse ve kontrolün ayıların elinde olduğu hissedilse de, Bitcoin fiyatının kısa ve orta vadede yıllık yeni zirveler yazacağına dair çok sayıda argüman ortaya koyuluyor.

Analist Jake Simmons, bu doğrultuda Bitcoin fiyatı için neden iyimser olduğuna dair düşüncelerini paylaştı;

Bitcoin Grafiği

Bitcoin grafiğine bakış, fiyatın 24 Nisan’da 27 bin dolara düştüğünden beri daha yüksek dipler oluşturduğunu gösteriyor. Bu nedenle, BTC’nin mevcut fiyat hareketi bir yükselişe işaret ediyor.

BTC, 28.800 doların üzerinde kaldığı sürece bir sonraki hedef 30.000 dolar seviyesi olarak görünüyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ABD Bankacılık Krizi

Kısa ve orta vadede Bitcoin fiyatı için bir başka itici güç, devam eden ABD bankacılık krizi olabilir. Son birkaç hafta, BTC’nin haberlere güçlü tepki verdiğini ve çoğunlukla yükseliş gördüğünü gösterdi. Nihayetinde, Bitcoin tam da bu amaç için yaratıldı: Kısmi rezerv bankacılık sisteminden bir kaçış.

Analiste göre bu nedenle, Bitcoin’in iki yıl içinde altın ile en yüksek korelasyonunu görmesi de şaşırtıcı değil. Fiziksel altın son günlerde tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetti ve Bitcoin bundan etkilenebilir.

646 milyar dolarlık varlık yöneticisi AllianceBernstein’ın baş ekonomisti Jared Bernstein, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in banka iflası zamanlarında kendisini alternatif bir finansal sistem olarak öne çıkaracağını kabul etti ve insanları Bitcoin satın almaya çağırdı.

FED’in Faiz Durağı Haziran’da mı?

Çarşamba günkü FOMC basın toplantısına finans piyasaları başlangıçta aşağı yönlü tepki verse de, piyasa ABD Merkez Bankası’nın (FED) Haziran ayında yeniden faiz artırımına gideceğine inanmıyor. 14 Haziran’da oran artışlarında ilk duraklama anlamına gelen bir karar bekleniyor.

CME’nin FedWatch aracı, yüzde 99,1’lik ezici bir çoğunluğun şu anda Haziran ayında faiz oranlarında bir duraklama beklediğini gösteriyor. Yüzde 85’ten fazlası, ilk faiz indiriminin Eylül ayı başlarında ve yıl sonuna kadar en az üç faiz indiriminin yapılmasını bekliyor.

Kredi sıkışıklığı ve bankacılık sıkıntıları nedeniyle, FED’in piyasaya vaktinden önce likidite pompalamak zorunda kalacak olmasının BTC’ye büyük fayda sağlayacağı belirtiliyor.

Tarih Tekerrür Ederse Bitcoin Yükselir

Rekt Capital’deki analistlerin yazdığı gibi, Bitcoin fiyatı şu anda 2019’dakine benzer bir konsolidasyon aşamasında.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @rektcapital

Tarih tekerrür ederse, BTC henüz en büyük kazanımlarını henüz görmedi demektir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın