Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kış Lastiği Uygulaması O İlde Başladı!

Aralık ayı itibarıyla başlaması planlanan kış lastiği uygulaması Bolu’da öne çekildi. Nisan ayına kadar sürecek uygulama bugün itibarıyla Bolu’da başladı.
Kış Lastiği Uygulaması O İlde Başladı!
HABER GİRİŞ

Kış lastiği kullanımının 1 Aralık 2022 tarihi itibarıyla zorunlu hale getirilmesi beklenirken, İstanbul-Ankara arasında yer alan Bolu’da bugün itibarıyla uygulama hayata geçirildi. Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlara uygulanan kış lastiği zorunluluğu Nisan ayına kadar sürecek.

Uygulamanın Bolu’da öne çekilmesindeki gerekçe, kentteki düşük hava sıcaklıklarından dolayı daha önce de meydana gelen buzlanma vakalarının araçlar üzerindeki olumsuz etkisini kırmak olarak gösterildi.

Zemin üzerinde yaşanması muhtemel görülen buzlanmaların araçların kaymasına neden olacağı ve trafik kazalarının önlenmesi için ülke genelinde 2 hafta sonra başlayacak uygulamasının 15 Kasım’dan itibaren uygulanmasına karar verildi. Söz konusu karar, Bolu Valiliği tarafından alındı.

Ayrıca Türkiye genelinde 1 Nisan 2023 tarihinde sona ermesi planlanan kış lastiği uygulamasının Bolu’da daha ileri bir tarihte sonlanması kararı da kamuoyuna duyuruldu.

Bolu’da şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların 15 Nisan 2023 tarihine uygulamayı sürdüreceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Para Cezası Bin 152 TL

Bolu’da bugün itibarıyla başlatılan uygulamanın denetimlerinin yapıldığı öğrenildi.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin, kent genelindeki kara yollarında denetimlerini artırdığı aktarıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yürüttüğü uygulamada para cezasının 1152 TL olduğu açıklandı. İdari para cezasının ise yeni yılda zamlanarak 2 bin 500 lira civarında olması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.