Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kırsal Bölgelerde Yerli ve Milli Haberleşmenin Payı Artıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, kırsal bölgelerdeki haberleşme altyapısına ilişkin çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.
Kırsal Bölgelerde Yerli ve Milli Haberleşmenin Payı Artıyor
HABER GİRİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, kırsal bölgelerde haberleşme altyapısını yaygınlaştırma çalışmalarına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Uraloğlu çalışmalar kapsamında, evrensel hizmet projeleriyle kırsal bölgelerdeki 2 bin 575 yerleşim yerine 4,5G mobil haberleşme hizmeti sağladıklarını söyledi.

Uraloğlu mobil haberleşme hizmetleriyle ilgili kırsal bölgelerde yer alan 2 bin 575 yerleşim yerine 4,5G mobil haberleşme hizmetinin götürüldüğünü belirtti. Bu yerlerde yüzde 40 yerli ve milli baz istasyonu ULAK’ın kullanıldığına dikkat çekti.

Uraloğlu, çalışmalar kapsamında 500 binin üzerinde vatandaşa mobil haberleşme hizmetinin sunulduğunu ifade etti. Kırsal bölgelerde 2 bin 97 yerleşim yerine de sabit ses ve internet hizmeti için gerekli altyapının kurulduğunu söyledi.

Kırsal bölgelerde yer alan binin üzerinde yerleşim yerine mobil ses ve genişbant internet götürüleceğinin bilgisini veren Uraloğlu, “Halihazırda bu yerleşim yerlerinin yüzde 35’inden fazlasında 2G + 4,5G kurulumunun tamamlandığını, nu yerleşim yerlerinin tamamında özellikle yerli ve milli baz istasyonu ULAK’ın kullanılacağını söyledi.

Bakan Uraloğlu, proje tamamlandığında önceki projelerle birlikte 700 binin üzerinde vatandaşa mobil haberleşme hizmeti ulaştırılacağını aktardı. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın