Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kirişci Duyurdu: TMO Tahıl Alım Fiyatlarını Artırdı!

Yağışlardan etkilenen çiftçiyi sevindirecek açıklama Kirişci’den geldi. TMO alım fiyatlarında ton başına artış uyguladı. Detaylar;
Kirişci Duyurdu: TMO Tahıl Alım Fiyatlarını Artırdı!
HABER GİRİŞ

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO); Mayıs ayında başlayan hasat sezonu için açıklamalarda bulundu. Yoğun şekilde devam eden yağışlar sebebiyle hasadın yüzde 20 seviyelerinde kaldığını söyledi. Buna bağlı olarak hasat döneminin 2-3 hafta ertelendiği belirtildi.

TMO’dan Güzel Haber Geldi: Tahıl Alım Fiyatlarında Artış Yapıldı!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci sosyal medya üzerinden yaptığı duyurusunda; iç ve dış piyasada olan gelişmelerin takip edildiğinden bahsetti. Kirişci açıklamasında buna istinaden TMO’nun alım fiyatlarında ton başına buğdayda 400 TL, arpada ise 200 TL artırılmasına karar verildiğini duyurdu.

“Hububat Alım Primlerinin” Temmuz ayından itibaren ödenmesine karar verildiğini de aktardı.

Haziran ayında TMO’ya ürün teslim eden üreticilerin primlerini Temmuz’da, Temmuz ve Ağustos’ta ürün teslim edenlerin üreticilerinse ödemelerini takip eden aylar içerisinde alacağını dile getirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yapacağı hububat alım primlerinden üreticilerin yararlanabilmesi için ürünlerini en geç 1 Eylül 2022 tarihine kadar teslim etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Vahit Kirişci; “Hububat Alım Priminin” ton başına buğday için 1.000 TL, arpa için ise 500 TL olacağını bildirildi.

TMO’ya bugüne kadar ürün teslim eden üreticilerin yeni kararlaştırılan alım fiyatlarından yararlanabileceği bilgisini de paylaştı. Geriye dönük fiyat farkı ödemelerininse Temmuz ayında üreticilerin banka hesaplarına aktarılacağı duyuruldu.

Kirişci, Bakanlık olarak üreticilerin emeklerinin karşılığını vermek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Bütün üreticilere bereketli bir hasat sezonu dilediğini söyleyerek açıklamasını sonlandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.