Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kimteks, Teknosa ve GSD Denizcilik’ten Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören GSDDE, TKNSA ve KMPUR güncel gelişmelerini KAP üzerinden duyurdu. İşte detaylar;
Kimteks, Teknosa ve GSD Denizcilik’ten Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan ve Borsa İstanbul’da işlem gören GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret (GSDDE) Hollanda’da yeni bir şirket kuracağını, Teknosa (TKNSA) temettü kararını, Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret (KMPUR) ise aldığı büyük siparişi duyurdu.

GSDDE, Hollanda’da yeni bir şirket kurulmasına karar verdiğini duyurdu. Kurulacak bu şirkete 12 milyon dolar ile iştirak edileceği ifade edildi.

Teknosa’dan Kötü Haber

TKNSA, KAP üzerinden yaptığı açıklamada 2022 yılında 524.926.014 TL net dönem karı elde edildiği hatırlatılarak net dönem karından geçmiş yıllar zararlarının düşülmesi sebebiyle net dağıtılabilir dönem karının 209.460.874 TL olduğu bildirildi.

Şirket, yatırım döneminde olduğunu gerekçe göstererek sağlıklı nakit akışının devam ettirilmesi ve son yıllarda iyileşen bilanço yapısının korunması amacıyla kar payı dağıtımı yapılmamasına karar verdi.

KMPUR’dan Dev Anlaşma

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret, deprem bölgelerindeki konteynerlerde kullanılmak maksadıyla 453 milyon TL değerinde büyük bir sipariş aldığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

KMPUR, Sandviç panel üreticisi firmalarla yeni satış bağlantıları gerçekleştirildiği, bu çerçevede 2023 Nisan ayı sonuna kadar teslim edileceği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.