Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kılıçdaroğlu’ndan Sert Çıkış: Burnundan Fitil Fitil Getireceğim

Kemal Kılıçdaroğlu, şu anki yargı sistemini çürütenlerin talimatlarla karar verenler olduğunu iddia ederek gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Kılıçdaroğlu’ndan Sert Çıkış: Burnundan Fitil Fitil Getireceğim
HABER GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün CHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) grup toplantısında dikkat çekici yorumlarda bulundu. Türkiye’nin bir yol ayrımında olduğunu belirterek, bu ayrımdan ülkeyi çağdaş uygarlığa geçirmeyi hedeflediklerini ekledi.

Türk Hava Kurumu’nun (THK) kayyımlar tarafından yönetildiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, kurumun İstanbul’da kirada bir otelinin olduğunu paylaştı. Şu an otelin ele geçirilmeye çalışıldığını hatta bu konuyla ilgili yargıda bir davanın olduğuna işaret etti.

Bahsi geçen davanın hukukçular tarafından takip edilmesini isteyen Kılıçdaroğlu Adalet ve Kalkınma Partisi’ni (AKP) hedef göstererek, var olan bütün kaynakları hortumlandıklarını iddia etti.

Kılıçdaroğlu: Bu Ülkeye Adaleti Getireceğiz

THK’ya ait olan bir tek otelin kaldığını belirten ana muhalefet partisi başkanı, “O oteli kim alırsa onun burnundan fitil fitil getireceğim.” diyerek sert bir çıkıta bulundu.

Şu anda yargı sistemini çürütenlerin talimatlarla karar verenler olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, adaleti Türkiye’ye getireceklerini vadetti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada AKP’nin Türkiye Yüzyılı vizyonuna da değinerek, “Ben arada bir Erdoğan’a bir çağrı yapıyorum yine yapayım eğer vizyonerliğin ne olduğunu bana anlatmak istiyorsan senin televizyon kanallarında ben hazırım. Gel, gel, gel, kaçma, gel vizyon neymiş sana öğreteyim.” dedi.

Bu çağrıları daha önceden de yaptığını anımsatan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın iş yoğunluğu olduğunu kaydetti. Ayrıca açıklamalarında tavsiyede bulunduğunu belirterek, Erdoğan’ın ikinci yüzyıla çağrı beyannamesini okumasını önerdi. Söz konusu beyannamenin Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli siyasal belgelerinden olduğunu savundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.