Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Hamlesi

Kılıçdaroğlu bugün altılı masanın cumhurbaşkanı adayının masadan biri olması gerektiği söyleyerek görüşünü bildirdi. Açıklamanın detayları haberde;
Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Hamlesi
HABER GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili süreci değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, Ankara’da televizyon temsilcileriyle bir araya gelerek konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, altılı masadan bir kişinin cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenmesi gerektiğini söyleyerek fikrini beyan etti. Konunun masada henüz tartışılmadığını kaydederek, adaylığının istenmesi durumunda kabul edeceğini ekledi.

“Konuyu Almanya’da Öğrendim.”

Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verilmesinin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Saraçhane’de verdiği görüntüyle ilgili de yorumda bulundu.

İmamoğlu’nun yargı kararının ardından bir çağrıda bulunduğunu anımsatarak, konuyu Almanya’da öğrendiğini bildirdi. İmamoğlu’nun çağrısı üzerine Akşener’in Saraçhane’ye gittiğine işaret etti.

Akşener’in sergilediği duruşa saygı duyulması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, ortada bir haksızlığın olduğunu ve bir gün sonrasında 6 liderin de benzer tepki gösterdiğini hatırlattı.

GCM Yatırım Banner

Yargılanacak Bir Fotoğraf Olarak Görmüyorum

Akşener ve İmamoğlu’nın sarılma fotoğrafının sevinç gösterisi olarak algılandığı iddialarına da yorumda bulunan Kılıçdaroğlu, “O fotoğrafı gördüm. Akşener, daha önce de Ekrem Bey’i tanıyordu. İmamoğlu da Akşener’e Meral Abla der. Yadırganacak bir fotoğraf olarak görmüyorum” diyerek görüş bildirdi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muharrem Akkaya’nın İmamoğlu hakkındaki kararın kesinleşmesi durumunda mazbata alamayacağını açıklamasını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, “YSK Başkanı’nın böyle bir açıklama yapması kabul edilemez. Doğru da değil.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın