Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kılıçdaroğlu’ndan 5’li Çete Çıkışı: O Paralar Gelecek!

5’li çete olarak bilinen, iktidara yakın isimlerin kamu bütçesinden faydalandığı iddialarının peşini bırakmayan Kılıçdaroğlu, dikkat çekici açıklamalar yaptı.
Kılıçdaroğlu’ndan 5’li Çete Çıkışı: O Paralar Gelecek!
Yorum

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen üye katılım töreninde konuştu. 14 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimlerde AKP’nin iktidardan düşmesi halinde Türkiye’yi bekleyen senaryodan bahsetti.

İktidara geldiklerinde yapılacaklar listesinde ilk sırada, kamunun bütçesini gasp edenlerden hesap sorma olduğu sözünü yineleyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Devletin bütçesinden sonraki en büyük bütçeyi yönettim. Bir Allah’ın kulu beş kuruş para kazandı dememiştir, diyemez de zaten. Kendi evladının karnını doyuramayan bir devlet olur mu? Beşli çetelerden o paraları alacağım. Onlar diyor ki ‘ABD’ye, İngiltere’ye, Almanya’ya götürdük’, Bay Kemal o paraların tamamını buraya getirecek.”

“Malı Götürenlere, Dini Siyasete Alet Edenlere Asla İtibar Etmeyin”

Seçim için söylemini sertleştiren CHP lideri, halkın manevi duygularının istismar edilmesini şu sözlerle eleştirdi:

“Bir kişi siyasete girdikten sonra zenginleşmişse bilin ki malı götürmüştür. O kişiye asla itibar etmeyin. İnançları siyasete alet edenlere de asla itibar etmeyin.”

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasete girdiğinde sarf ettiği sözlere atıf yaparak, “Efendim siyasete girerken yüzüğüm vardı şimdi gökdelenlerim var, olmaz. Kul hakkı yemek en büyük günahtır” şeklinde çıkış yaptı.

“Her Evde Huzursuzluk Var”

Olası bir iktidar değişiminden ya da oluşacak siyasi boşluktan endişe duyanlara da seslenen ana muhalefet lideri, Millet İttifakı’nın bu endişeleri gidermek için bir araya geldiği mesajını verdi.

CHP lideri, “Öyle bir noktadayız ki her evde huzursuzluk var. Bir arada yaşamak varken, kucaklaşmak varken neden kavga edelim?” şeklinde seslendi.

“Farklılıklar ayrışma nedenimiz olmamalı” diyerek, tüm farklılıkların ülkeye renk kattığı yorumunda bulunan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Herkesin kimliği kendi şerefidir. Hiçbirimiz anne babamızı seçme hakkına sahip değiliz. O zaman kimliği niye siyaset konusu yapıyoruz? Herkesin inancına saygı göstermek zorundayız.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu