Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu: Vergisiz ÖTV’siz Mazot Vereceğim!

Kılıçdaroğlu, çiftçilere vergisiz, ÖTV’siz mazot vereceğini söyledi ve kırsal bölgede çalışanlarla ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar,
Kılıçdaroğlu: Vergisiz ÖTV’siz Mazot Vereceğim!
HABER GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun’da grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamalarda en çok dikkat çeken başlık çiftçilerle ve kırsalda çalışanlarla ilgili yaptığı açıklamalar oldu. Ayrıca öğretmenleri ele alan ifadelerde de bulundu.

“Vergisiz ÖTV’siz Mazot Vereceğim”

Kılıçdaroğlu, çiftçilere seslenerek vergi ve özel tüketim vergisi (ÖTV) almadan mazot vereceğini söyledi ve “Denizdeki yata vergisiz veriyorsan, çiftçiye de vereceksin.” diyerek görüşlerini paylaştı.

Türkiye’de kimin neyi ekeceğini planlamaları gerektiğini aktaran Genel Başkan, pandeminin, gerçeği hatırlattığını vurguladı. Tarımın stratejik bir sektör olduğunun altını çizdi.

“Kırsalda Çalışanın Sigortasını Devlet Ödeyecek”

Kırsalda çalışan kadın ve gençlerin tamamının sigortalı olacağını, sigorta primlerinin de devlet tarafından karşılanacağını duyurdu. Kırsal bölgeler için “Öğretmen yok, okullar kapandı.” dedi.

Kırsal bölgeler için hayvancılık yapılıyorsa veteriner de olacağını, tarım yapılıyorsa ziraat teknisyenlerinin de olacağını dile getirdi. Bunları sosyal devlet anlayışıyla yapacaklarını, kırsal bölgelerde istihdam yaratacaklarını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

İktidar olduktan bir hafta sonra çiftçilerin çektikleri kredi faizlerini sileceklerini söyledi.

“Fiyatları İndirdik Diyor”

Kılıçdaroğlu, son zamanlarda sıklıkla gündem olan konuyla ilgili olarak “Tarım Kredi Kooperatiflerinin marketlerinde fiyatları indirdik diyor. Sen gübre fiyatını düşür, çiftçi ucuza alsın.” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, öğretmenlerle ilgili de düşüncelerini de aktardı. Öğretmenlerin, evlatlarımızı yetiştiren kişiler olduğunu ve öğretmenlere değer vermenin bir zorunluluk olduğunu belirtti. İyi bir eğitim ile Türkiye’nin bölgenin yıldızı haline gelebileceğini, sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın