Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu: Vatandaşları Yurtlara Değil, Otellere Yerleştirin

Kılıçdaroğlu, öğrencilerin yurtlardan çıkartılmasını eleştirdi. Deprem bölgesinden tahliye edilen vatandaşların barınma sorunu için çözüm sundu.
Kılıçdaroğlu: Vatandaşları Yurtlara Değil, Otellere Yerleştirin
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Partisinin Hatay’da düzenlenen MYK Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem felaketinde yaşanan mağduriyetleri ve ihmalleri eleştirdi. “Bugün bu felaket bize devlette çürümenin nelere mal olduğunu gösterdi” çıkışında bulunan Kılıçdaroğlu, her seçim döneminde getirilen imar aflarına tepki gösterdi.

CHP lideri, “İnsanların oturdukları konutu insanlara mezar ettiler bir de üstüne para aldılar. Böyle bir siyaset olur mu? Batsın böyle bir devlet yönetimi! İmar affı çıkarırken acaba vicdanlarının sesini dinlediler mi, para için sen kalkıp da hala o kişinin evini başına yıkar mısın?” dedi.

“Liyakati Yok Ederseniz Devlette Çürüme Başlar”

Kılıçdaroğlu, gelinen noktada liyakatin öneminin tekrar gün yüzüne çıktığına dikkat çekerek, ”Devlette belli makamlara gelmek sıradan bir olay değildir. …Liyakati yok ederseniz devlette çürüme başlar” dedi.

Liyakatsizlik yüzünden şehirlerin depreme hazır durumda olmadığını ve hasar boyutunun bu nedenle büyük olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Kurtarılması gereken hayatlar kurtarılamadı. Zamanında önlem alınması gerekirken talimatların zamanında verilmediğini ve talimatların yerine getirilmediğini gördük.”

GCM Yatırım Banner

“Halkın Sorununu Dillendirmeyeceksen O Zaman Niye Siyaset Yapıyorsun?”

Depremin yedinci gününde enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlar varken, asıl depremzedelerin sesini duyurmak için siyaset yapılması gerektiğini savunan CHP lideri, “Halkın sorununu dillendirmeyeceksen o zaman niye siyaset yapıyorsun?” şeklinde çıkış yaptı.

Kılıçdaroğlu, “Bütün vatandaşlarıma seslenmek isterim; yediğiniz ekmeğin fiyatını belirleyen siyasettir, bindiğiniz otobüsün fiyatını belirleyen siyasettir, içtiğiniz sudan tutun aldığınız ekmeğe kadar her şeyi siyaset belirliyorsa, bir sorun var ve bunu halk yaşıyorsa, benim derdimi kim dillendirecek diye benim yakama yapışıyorsa onun sesi olmak zorundayım” dedi.

“Bunlar Ülkenin Nasıl Yönetileceğini Bilmiyorlar”

Yaşanan tüm mağduriyetlere bir de gençlerin dahil edildiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Bunlar ülkenin nasıl yönetileceğini bilmiyorlar” dedi.

Kötü yönetilen pandemi döneminde sekteye uğratılan eğitime bir çelme daha takılmaya çalışıldığına işaret ederek, eleştirilerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi yeniden yurtları kapatıyorlar. Neymiş depremzedelere açacaklar. Kardeşim depremzedeye alıyorsan o yurtlar depremzede aileleri için uygun değildir.”

“Devlet Saraydan İbaret Değildir”

Büyük mağduriyetler yaşayan halkın barınma sorunu için düşük kapasiteli yurtların uygun görülmesini eleştiren Kılıçdaroğlu, 5 yıldızlı otellerin tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

CHP lideri, “Sen devleti yönetiyorsan o depremzedeleri al, beş yıldızlı otellerde ağırla bütün masraflarını da karşıla kardeşim. Otel sahipleri bunların tamamını karşılar. Devlet saraydan ibaret değildir. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni siz nasıl böyle yönetirsiniz! bir devlet bir kişinin kişisel hırslarına alet olamaz. Kişisel beklentiler üzerinden bir devlet yönetilemez” dedi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın