Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu Sicil Affı, Üretim Desteği ve Atama Müjdeleri Verdi

Konya’da konuşan Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, gençlere, kadınlara ve çiftçilere müjdelerini paylaştı. Beşli çete için uyarılarını yineledi.
Kılıçdaroğlu Sicil Affı, Üretim Desteği ve Atama Müjdeleri Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Konya’daki Millet Buluşması etkinliğine katıldı.

Etkinlikte konuşan CHP lideri, adalet ve kalkınma için vaatlerde bulundu. Mevlana’nın adalet felsefesinden bahsederek, halkın tamamı için adalet ve eşitlik sözü verdi.

Kılıçdaroğlu, “Benim size sözüm var bu ülkeye adaleti getireceğim. Adalet sadece mahkeme salonlarında tecelli etmez. Adaleti hayatımızın her alanında gerçekleştirmeliyiz” şeklinde çıkışta bulundu.

“15 Mayıs’ta İktidarız!”

“15 Mayıs’ta iktidarız” diyen CHP lideri, öğretmenler için de müjdelerde bulundu. 100 bin öğretmen ataması yapacaklarını söyledi.

İktidara geldiklerinde sicil affını getireceklerini belirterek, “Kadının, gençlerin sosyal güvenliği olacak. Çiftçiler, üreticiler, sizin bankalara olan faizlerinizi tamamen sileceğiz, anaparayı taksitle alacağız. Siz üreteceksiniz, siz kazanacaksınız” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Tüketim ülkesi haline gelen Türkiye’yi tekrar üreten hale getirecekleri sözünü vererek, “Dışarıdan buğday, arpa, fasulye, canlı hayvan, et, mercimek almayacağız. Herkes üretecek, herkes kazanacak! Çiftçilere kırmızı mazot vereceğiz; ÖTV’si KDV’si olmayacak” dedi.

“Beşli Çetelere Değil, Size Hizmet Edeceğim”

Beşli çete olarak tanımladığı holdinglerden olan ve aldıkları kamu ihaleleriyle AKP oligarkları olarak da görülen Cengiz, Limak, Kalyon, Kolin ve Makyol hakkında uyarılarını yineleyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“5’li çetelere değil, size hizmet edeceğim. Esnaf bakanlığı kuracağız, esnaf sahipsiz olmayacak. Sicil affı çıkartacağız. Pandemi döneminde kredi verdiler faizini istiyorlar, onu sileceğiz. Stopajı da sıfırlayacağız” şeklinde açıklamada bulundu.

Aile Destekleri Sigortası ile Sosyal Yardımlar Güvenceye Alınacak

İktidara geldiklerinde atacakları ilk adımın israfı önlemek adına Meclis’ten yasa çıkarmak olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, sosyal yardımlara da değindi.

Sosyal devlet gereğince her ailenin koruma altında olması gerektiğini belirterek, özel bir sigorta çıkarılacağını açıkladı.

CHP lideri, “Aile destekleri sigortası çıkartacağız. 1971’den beri çıkması gereken bu kanun çıkmadı. Size yardımlar yapılıyor oyunuzu bize verin, yoksa yok diyorlar. Biz hiçbir ayrım yapmayacağız. Hiçbir kadını bir erkeğe muhtaç ettirmeyeceğiz” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.