Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kılıçdaroğlu Orman İşçileri, Kadın ve Gençler için Sigorta Sözü Verdi

Seçim vaatlerini Bolu’dan duyuran Kılıçdaroğlu, ekonomiyi çıkmaza sokanın eşitsizlik olduğunu söyleyerek adalet ve kalkınma sözü verdi.
Kılıçdaroğlu Orman İşçileri, Kadın ve Gençler için Sigorta Sözü Verdi
Yorum

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 81 ili kapsayan seçim gezilerinde bugünkü durağı Bolu oldu. Köroğlu torunlarına hitaben yaptığı konuşmasında seçim vaatlerini sıralayan CHP lideri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile boy gösterdi.

Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı İmamoğlu’nun hafta sonu Erzurum’da yaptığı mitingde taşlı saldırıya uğramasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Bizim taşla sopayla işimiz yok. Yiğit, namuslu insanlar bunu yapmaz” diye çıkışta bulundu.

Ekonomideki sıkıntıların temelinde adaletsizliğin olduğuna dikkat çekerek, “Birileri yer birileri bakarsa, birileri kendi saraylarında güller gibi geçinirken bizim evlatlarımız işsiz, nerede iş bulurum arayışına girdiyse sorunumuz var demektir. Bu sorunu beraber çözeceğiz” dedi.

“Orman İşçileri Türkiye’nin En Fakir Kesimi”

Yaptığı konuşmada orman işçileri için vaatlerde bulunan Kılıçdaroğlu, sigorta sözü verdi.

Ormanda görevli çalışanlar için “Türkiye’nin en fakir kesimidir” diyerek, emek vermelerine rağmen sigorta ile güvence altına alınmadıklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Üretirler, çalışırlar ama sigortalı kabul edilmezler. Değiştireceğim. Köylerde, ormanlarda kim alın teri döküyorsa kadınların tamamı ve gençlerin sosyal güvenlik primini devlet ödeyecek. Orman işçileri de sigortalı olacak” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu