Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu Merkez Bankası Başkanı’nı Değiştirme Sözü Verdi

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçildiğinde görevden alacağı kişiler arasına eklediği Merkez Bankası Başkanı hakkında açıklama yaptı.
Kılıçdaroğlu Merkez Bankası Başkanı’nı Değiştirme Sözü Verdi
HABER GİRİŞ

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV’de katıldığı canlı yayında konuştu. İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, seçim vaatleri ve iktidara geldikten sonra kuracağı ekonomi ekibi hakkında açıklamalarda bulundu.

4 gün sonra sandıktan kendisinin lider çıkacağı görüşünü paylaşan Kılıçdaroğlu, “Birinci turda seçimi kazanacağız. Ben alanları görüyorum, alanları biliyorum, gençleri biliyorum. Bu seçimi iki kesim belirleyecek, gençler ve kadınlar” diye ifadede bulundu.

Seçim güvenliği konusunda hazırlıklı olduklarını ve kaotik bir ortamın doğmayacağını taahhüt ederek şöyle konuştu:

“Şundan herkes emin olsun. Bir bayram havası içinde sandığa gitsinler. Komşularını, yakınlarını, amcalarını, dayılarını hepsini alsınlar. Türkiye’nin bir değişimini gerçekleştirsinler.”

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belirlendi

Türkiye’nin birinci sorunu haline gelen enflasyonla mücadelede görevli olan Merkez Bankası’nın rasyonel politikalar geliştirmesi için bankanın başına gelecek kişinin belirlendiğini açıklayan Kılıçdaroğlu, Şahap Kavcıoğlu’nun koltuğuna gelecek olan isim için şöyle konuştu:

GCM Yatırım Banner

“Merkez Bankası Başkanı kafamızda var. Onu konuşacağız. Hem iç hem dış piyasalara, finans çevrelerine güven veren birini atayacağız.”

“Mutfaktaki Yangını En İyi Bilen Kadınlar”

Mutfakta çektiği videolara ilişkin eleştirilerin hedefi olan Kılıçdaroğu, cinsiyetçi eleştirilere verdiği cevapta enflasyon ateşinin düştüğü yere dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı adayı, “Bu ekonomik krizin yarattığı bütün sıkıntıları en iyi bilen kadınlar. Kadınlar bu sistemi değiştirecekler” diye ifade kullandı.

Ülkede insanların açlık sınırının altında hayat sürmeye çalıştığına ve azınlığın lüks yaşamının adaletsizlik yarattığına dikkat çekerek, “Bizim tarihimizde ilk kez bir olay gerçekleşiyor; milyonlarca alt gelir grubundan bir avuç üst gelir grubuna kaynak transferi. Gelir dağılımı bu kadar hiç bozulmamıştı” dedi.

Yazlık-Kışlık Sarayların Kapısı Kapanacak

Cumhurbaşkanlığı görevine Recep Tayyip Erdoğan yerine gelmesi halinde hayatında nasıl bir değişiklik olacağını anlatan Kılıçdaroğlu, “Çok fazla bir şey değişmeyecek. Belki daha fazla çalışacağım o kadar. Neyim değişecek ki? Lüks hayat vesaire bunlar benim hayatımda yok zaten. İsraf haramdır, ben buna inanırım” dedi.

Yazlık ya da kışlık saraylarda yaşayacak bir insan olmadığı ve israfa öncelikle kendi hayatında karşı çıktığını şu sözlerle paylaştı:

“Bakın ben düz beyaz bir A4 kağıdını kullandığım zaman arkasını kullanmadan o kağıdı yırtıp atmam. Hayatım boyunca bu böyle, bugün de böyle. Değişmedi.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın