Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kılıçdaroğlu: İşçi ve Memurlara Telafi Zammı Yapılmalı

CHP lideri, 4 Eylül’de açıklanan enflasyon verilerinin gerçeği yansıtmadığını ve telafi zammı yapılması gerektiğini belirtti. İşte detaylar;
Kılıçdaroğlu: İşçi ve Memurlara Telafi Zammı Yapılmalı
Yorum

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden dün açıklanan enflasyon verilerine tepki gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) hesaplama anlayışını değiştirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, TÜİK’in veriler üzerindeki makyajı azalttığını ve gerçeklere yaklaştığını vurguladı.

TÜİK, 4 Eylül’de yaptığı açıklamada enflasyonun aylık bazda yüzde 9,09, yıllık bazda yüzde 58,94 oranında arttığını belirtmişti. Kılıçdaroğlu, 12 aylık enflasyonun yüzde 58 değil yüzde 128 olduğunu iddia etti.

Kılıçdaroğlu: İşçi ve Memurlara Telafi Zammı YapılmalıKaynak: Twitter

“Telafi Zammı Yapılmalı”

CHP lideri, emekliden, işçi ve memurdan özür dilenerek gerçek oranlara göre derhal telafi zammı yapılması gerektiğini vurguladı.

TÜİK’in hesaplama değişikliğiyle, daha önce milletin aldatıldığını, milyonlarca vatandaşın kul hakkının yendiğini, talimat veren sarayın ve o talimatı yerine getirenlerin suç işlediğini kabul etmiş olduğunu ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu