Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu Hatay’dan Seslendi: Mültecileri Gönderecek Proje Hazır!

Seçim çalışmalarına Hatay’da devam eden Kılıçdaroğlu, mültecileri yurduna gönderme sözünü hayata geçirmek için proje hazırladıklarını söyleyerek sandığa gelin çağrısı yaptı.
Kılıçdaroğlu Hatay’dan Seslendi: Mültecileri Gönderecek Proje Hazır!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Şubat tarihli depremlerin yıkım yarattığı Hatay’a gitti. Antakya Parkı’na kurulan çadırdaki “Millet Buluşması” etkinliğine katılan Kılıçdaroğlu, seçim ajandasını açıkladı.

Depremzedeler için inşa edilecek yapıların iktidarın vaadinin aksine ücretsiz olacağını paylaşarak, “Evleri yıkılan, işyerleri yıkılan, ahırı yıkılan herkesin ama herkesin evini, işyerini, ahırını yapacağız. Beş kuruş almadan bu binaları, daireleri, işyerlerini teslim edeceğiz” dedi.

Ücretiz yeniden inşa için hazırlanan çalışmalarda sona gelindiğini söyleyerek, “5 yıl ödemesiz, 20 yıl vadeli çok düşük faizle uluslararası krediler de bulunmuş vaziyette, sözleşmeler yapılmış vaziyette. Hiç kimse endişe etmesin, söz verdim mi mutlaka ama mutlaka yapacağım” diye konuştu.

“Türkiye’yi Sığınmacı Deposu Yapmayacağız”

İkinci turda galip gelmesi halinde, Türkiye’nin beka sorunu haline gelen mülteciler meselesinin ortadan kalkacağı sözünü veren CHP lideri, ülkesine gönderilecekler için projenin hazır olduğunu duyurdu.

“Türkiye’yi sığınmacı deposu yapmayacağız” diyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

GCM Yatırım Banner

“İktidar sahipleri diyorlar ki ‘biz sığınmacıları göndermeyeceğiz.’ Önümüzdeki seçim bu bağlamda önemlidir. Elini vicdanına koyan ve gerçekten de sığınmacıların ırkçılık yapılmadan kendi ülkelerine gönderilmelerini sağlayan projemiz hazır. Bu konuda liderler karar verdik. En geç iki yıl içerisinde herkesi kendi ülkelerine göndereceğiz.”

“Her Türlü İftiraya Maruz Kaldım”

Seçim sürecinde rakibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iftira propagandasına başvurarak terörizm konusunda doğru olmayan beyanlarda bulunduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu şöyle ifade kullandı:

“Rahmetli babam derdi ki ‘Oğlum sen doğru dur, eğri belasını bulur’ diye. Samimi söylüyorum; her yerde, her ortamda hiçbir ayrım yapmadan bütün vatandaşlarımı kucakladım. Her türlü iftiraya maruz kaldım, her türlü saldırıya maruz kaldım, linçlere maruz kaldım ama bu ülkenin güzel insanlarını her zaman kucakladım.”

Her türlü iftira ve saldırıya rağmen 85 milyonu kucaklama sözü veren Kılıçdaroğlu, ayrımcılığa son vereceğini söyledi. Vatandaşların umutsuzluk içinde olmaması ve sandığa küsmemesi gerektiğini söyleyerek, değişim ve daha iyi bir gelecek için oy kullanmalarını istedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.