Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu Giresun’dan Seslendi! Fındık 4 Doların Altına Düşmeyecek

13'ncü Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu seçim vaatlerini açıklayarak fındığın kilosunun 4 doların altına düşmeyeceğinin sözünü verdi.
Kılıçdaroğlu Giresun’dan Seslendi! Fındık 4 Doların Altına Düşmeyecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı adayları seçime 16 gün kala Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak vatandaşla buluşmaya devam ediyor. Seçim çalışmaları son günlerde hız kazanmışken Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün Giresun’da düzenlediği mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile düzenlediği mitingde değindiği konulardan biri de fındık fiyatları oldu.

“Fındığın Kilosu 4 Doların Altına Düşmeyecek”

Karadeniz bölgesi için çay ve fındığın stratejik bir ürün olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Türkiye için de son derece değerli bir ürün olduğunu aktardı.

Türkiye’nin fındık üretiminde dünyada bir numara olduğunu belirterek şu açıklamada bulundu:

“Elin oğlu bizim ürettiğimiz fındıktan milyar dolarları kazanıyor, ama bu fındığı üreten Karadenizli kazanamıyor. Niçin? Mademki ben üretiyorum, mademki ben dünyada bir numarayım, nasıl oluyor da elin oğlu kazanıyor biz kazanamıyoruz.”

GCM Yatırım Banner

Her şeyin dolara bağlandığını belirten Kılıçdaroğlu, fındığın kilosunu 4 dolar yapacaklarını söyleyerek, “Sözüm söz, Bay Kemal’in sözü, 4 doların altına asla düşmeyecek bu fındık.” dedi.

“Sizin Hayalleriniz Benim Hedefim Olacak”

Bir müjdesinin daha olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, bütün köy okullarını açacaklarını kaydetti. Köylerde ayrıca ziraat mühendisi, veteriner hekim ve teknisyen olacağını bildirdi.

Giresun’da ilk kez oy kullanacak 22 bin 294 gence seslenen Kılıçdaroğlu, “Sözüm var; sizin bütün hayalleriniz, Bay Kemal’in hedefi olacak. Unutmayın sakın, benim hedefim olacak.” açıklamasında bulundu.

Bu açılamalarının öncesinde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) geçen yıl Ağustos ayında 2022-2023 sezonu kabuklu fındık alım fiyatlarını belirlemişti. Giresun kalite için kilogramını 53 TL’den, Levant kalite için kilogramı 52 TL’den, Sivri kalite için kilogramı 51 TL’den olacağını açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.