Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kiler Holding’den Enerji Atağı: Lisansı Kaptı

Enerji sektöründe önemli bir adım atan Kiler Holding, bugün KAP üzerinden Elektrikli Araç Şarjı işletmeci lisansı aldığını açıkladı. İşte detaylar;
Kiler Holding’den Enerji Atağı: Lisansı Kaptı
HABER GİRİŞ

Kiler Holding A.Ş. (KLRHO) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Grup Şirketlerinin Elektrikli Araç Şarj Ağı hakkında bildiri paylaştı. Bildiride, KLR Enerji Sistemleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’nin şarj ağı işletmeci lisansı aldığına işaret etti.

Kiler Holding KAP bildiriminde, 11 Nisan 2023 tarihinde açıklanan stratejik hedeflerine işaret etti.  Bunun bir parçası olarak 2025 yılında holding kombine gelirlerinde yüzde 5 oranında yeni iş ve sektörlerden gelir elde etme hedefi bulunduğuna dikkat çekti.

Söz konusu hedef doğrultusunda, KLR markası ile elektrikli araç şarj ağı işletmeci lisansı almak üzere başvuruda bulunduğunu kaydetti. Başvurunun EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) tarafından H/12220-1/00152 lisans numarası ile kabul edildiğini bildirdi.

Borsa İstanbul’da KLRHO koduyla işlem gören şirket hissesi, yatırımcısına yıllık bazda yüzde 241,8 oranında kazanç sağladı.

Paratic Piyasalar Kiler Holding Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

1 yıllık süreç içerisinde 51,75 liraya kadar ulaşan hisse, en düşük 6,88 lirayı test etti. Aylık bazda yüzde 1,79 artıda olan KLRHO bugün TSİ 10.30 itibarıyla yüzde 1,33 gerileyerek 35,52 liradan işlem gördü. Hisse haftalık bazda ise yüzde 6,88 oranında kazandırdı.

Şimdi Kayıt Olun
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.