Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kiler GYO Yeni Bir İhalede En Yüksek Teklifi Verdiğini Duyurdu

Kiler GYO İller Bankası tarafından İstanbul'da düzenlenen arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesinde en yüksek teklifi verdiklerini açıkladı.
Kiler GYO Yeni Bir İhalede En Yüksek Teklifi Verdiğini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) İller Bankası tarafından düzenlenen bir ihalenin son oturumunda en yüksek teklifi verdiklerinin bildirimini gönderdi.

Kiler GYO, İller Bankası tarafından yapılan İstanbul Pendik Dolayoba Mahallesi 10510 Ada 1 Parsel ve 10299 Ada 3 Parselin arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin ikinci ve nihai oturumuna katıldı.

Şirket, ihalede arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 3.111.111.108 TL, arsa satışı karşılığı banka payı gelir oranı %25 ve arsa satışı karşılığı asgari banka payı geliri 777.777.777 lira ile en yüksek teklifi verdiğini duyurdu. Sonucun kesinleşmesi ile İller Bankası’ndan sözleşme imzalanmasına ilişkin davet bekleneceğini açıkladı.

Bu gelişmeler yaşanırken Kiler GYO hisseleri (KLGYO) TSİ 10:20 sularında %0,92 oranında artıda 2,2 lirada seyretmeye başladı.
Kiler GYO Hisseleri %0,92 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemlerde 2,6 liraya kadar yükseldikten sonra hızlı bir geri çekilme gerçekleştirdi ve 2,16 liraya kadar geriledi. Haftanın büyük kısmını 2,2 lira bandında geçiren Kiler GYO hisseleri kapanışı 2,18 liradan gerçekleştirdi.

Kiler GYO hisseleri bu haftaya ise yükselişle 2,19 liradan başlangıç yaptı. Açılışın ardından 2,21 liraya kadar yükselen hisseler, daha sonra 2,2 lira bandında seyretmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin pozitif yönlü ivmeyi güçlendirmesi durumunda 2,21 lirada bulunan direnç noktasını kırıp kıramayacağı takip edilecek. Aşağı yönde ise 2,19 ve 2,18 lira seviyelerindeki destekler izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %10,20 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %2,32 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %10,93 oranında daha düşük bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.