Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kiev Rus Askeri Sanayisindeki Şirketleri Yaptırım Listesine Aldı

Rusya’nın ilhak kararına karşı koymaya çalışan Ukrayna, AB’nin başlattığı yaptırım savaşına katıldı. Rus şirketlerin yaptırım listesine alındığı duyuruldu.
Kiev Rus Askeri Sanayisindeki Şirketleri Yaptırım Listesine Aldı
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği (AB) ile Rusya arasında geçen yaptırım savaşlarına katılan Ukrayna, Rus savunma alanında yer alan şirketleri hedef aldı. Rusya için alınan yaptırım kararlarını açıkladığı ulusa sesleniş konuşmasında açıklamalarda bulunan Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, savunda alanındaki 220 şirketin yanı sıra 51 kişiye de yaptırım uygulandığını duyurdu.

Zelenski, “Bir başka yaptırım günü. Terör için çalışan ve çoğu Rus olan tüzel ve gerçek kişilere yönelik yaptırımlar açıklıyoruz. Toplamda 220 şirket ve 51 kişi. Bunlar savunma sanayi işletmeleri ve ilgili Rus şirketleridir. Savaşa hizmet eden şirketlerdir” diye konuştu.

Yaptırım listesine alınan şirket ve kişiler arasında bazılarının Rus sınırlarının dışında yer aldığını belirterek, “Bunların hepsi terörist devletin topraklarında faaliyet göstermiyor, bazıları başka ülkelerde. Ancak herkes küresel baskı görecek. Adım adım, doğrudan ya da dolaylı olarak Rusya için çalışan herkes hakkında eksiksiz veri topluyoruz. Bu kişilerin her biri engellenecek” diye ekledi.

Rusya’nın başlattığı savaşta dünyanın ise işgale karşı gelen Ukrayna’nın yanında saf aldığını savunarak, Kremlin’in kaybedeceğini söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı, “Dünya yaşamı korumamıza yardımcı oluyor. Dünyaya karşı gelen herkes marjinalleşecektir. Rusya hiçbir şey kazanmayacak ve her şeyi kaybedecektir. Terör konusunda ona bir şekilde yardım etmeye çalışanlarla birlikte” şeklinde çıkış yaptı. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın