Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kia’nın En Yeni Küçük SUV’u Seltos Objektiflere Takıldı!

Kia markasının en küçük yapı birimi Seltos caddelere çıktı. Bizde ilk resimleriyle beraber inceleme şansı bulduk.
Kia’nın En Yeni Küçük SUV’u Seltos Objektiflere Takıldı!
HABER GİRİŞ

Kia yine heyecanlı ve gençlere yönelik çıkartacağı mini SUV modeli Seltos, ilk defa sokaklarda yakalandı. Bulunduğumuz ayın başlarında aracın taslak resimlerine bakmıştık. Markaların geleceğini oluşturan crossver ve SUV araç tiplerinde Kia bu işi göğüslüyenlerden.

“Big 4×4” klasmanına Telluride ile Amerika pazarında söz sahibi olmayı hedefleyen Koreli marka, düşüncelerini en alt birimlerde de sağlamanın peşinde. Henüz resmi tanıtımı olmayan Seltos’un cadde hali oldukça hoşumuza gitti…

Seltos’a ilk merhabamızı diyelim.

Kia Seltos SUV İlk GörselleriTaslak resimlerinin en başından aracın karakterini gösterdiğini anlıyoruz. Son model yenilemelerinde “işte bu bir Kia” diyeceğimiz kendine has çizgileri Seltos’da da rastlıyoruz. Ön cephede yeni ızgarayı etrafı gümüş çerçeveyle görüyoruz. Far tasarımını ilk görüşte çok sevdik. Farklı olduğu kadar LED detayları aracı benzersiz tarzda göstermiş.

Dikkatimizi çeken kısımlarından birisi de tampon şekli. Peugeot’un 3008’ni ortaya koyduğumuzda, tamponun far altlarına girişi ve sivrilen kısmının Fransız temsilcisinin hatlarına benzettik.

Seltos’un diğer cepheleri ortamı ısıtacak detaylara sahip.

En Küçük Kia SUV ModeliGördüklerimizin ilki aracın çift renkli oluşu. Beyaz SUV’un tavanı son yılların modası gibi çift renkli ve siyah. Jantların merkez kapakları kırmızı ve stiline farklı diyebiliriz.

GCM Yatırım Banner

Yine C sütun da devam eden parlatılmış parça hareketleri arka kısmın zarif parça duruşlarıyla birleşiyor. Stopların ortası, üzerinde geri vites ışığı olan parça ile detaylandırılmış. Difüzör de yine açık gri tonlarda aracı canlı gösterecek şekillerle imal edilmiş.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
2020 Hyundai Venue Markasının En Küçük CUV Modeli Olarak Geldi!

Seltos’un çizim sorumlusu Byung Chul Juh’un ” Şehirden kırsal kesime kadar her yerde göze çarpan bir araba yarattık. Sağlam ve sportif tasarımı, dünyadaki pazarlardaki genç alıcılara evrensel olarak uygun olan çok çeşitli özellikler ve teknolojilerle eşleşecektir. Yeni küçük SUV’miz, sınıfında başka hiçbir otomobilin uyuşmayacağının bir önerisidir.” sözleri daha iyi doğrulanmış oldu.

Aslında Kia’nın planlarında bu aracın satışı, Kore’de ve yılın ikinci yarısı olacaktı. Vaktinden önce bir ön bilgilendirmesi yapılan aracın en azından taslak dışında gerçek dünya halini görmüş olduk. Seltos, dünyanın dört bir yanına gönderilmeyecek. Başta Kore’de satılacak ve hatta Kuzey Amerika pazarı gönderimine dahi “belki” deniyor. Kia’nın son mini SUV’u hakkında verebileceklerimiz bu kadar. Eksik kalan kokpit görüntüleri bakalım ne zaman gelecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın