Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kia, Toyota-Ford-Jeep Kamyonetlerine Karşı Atağa Geçiyor!

Kia, nihayet SUV'ları tamamlaması ardından pick-up bir araca yöneldi.
Kia, Toyota-Ford-Jeep Kamyonetlerine Karşı Atağa Geçiyor!
Yorum

Kia, kesinlikle küçümsenecek bir marka değil. Koreli grubun başarılarına yetişilemediği gibi her geçen günde farklı araç mantıklarıyla karşımıza geliyor. Bize göre gövde gösterisini en çok Stinger GT sedanda hissettirdi. Ardından Amerika pazarına Toyota’nın ve Land Rover’ın SUV’larıyla savaşı için Telluride’yi çıkardı. Ve ardı arkası kesilmeyen irili ufaklı crossover ve SUV araçlar…

Kia, şimdi de pick-up hazırlığında olduğunu doğruladı. Geriye ne kaldı ki? Kendi marka ruhunu katacağı, Ford Ranger’ı terleteceğine inandığımız bir makinenin gelmesi olası gözüküyor. Hazır olan bir SUV platformu, bu işi çözer!!!

Koreli markanın öncesinde, en iyiler arasına sokacağı bir kamyonet düşüncesi vardı ancak belli değildi.

CarGuide‘ın sunmuş olduğu bir raporda, projenin kesin olarak başlatılacağı yazılmış. Kia Avustralya’nın Baş Operasyon Direktörü Damien Meredith, Avustralya’nın 2022 veya 2023’te piyasaya sürülmesi beklenen Kia’nın yeni kamyoneti için “çalışmaya başladığını” onayladı.

Kia yöneticilerinin konuşmalarına göz gezdirdiğimizde, nasıl bir araç istediklerini net şekilde anlayabiliyoruz. Kia, Hyundai’nin Santa Cruze’si gibi değilde, birçok alanda yarışacağı bir yapı ortaya çıkarmak isteyebilir.

Ticari kullanımları es geçmeden, lüks kavram için de kamyonet hazırlanacak. Bu da çift ve tek kabin varyantları demek. Koreli temsilcinin bu işte gerçek başarıyı yakalayacağını düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir :

Kia New York Fuarı’na Yeni Tarz Habaniro Crossover ile Gelecek!

Bu hemen mi olacak? Hayır; çünkü önünde atlatması gereken en az 4 model var. Jeep, Gladiatör’ü çıkarttı. Tanınma gibi bir sorunu olmadığı için ciddi rakip sıralamasında bu kamyonetini ilk sıraya koyabiliriz.

Ford, Ranger ve türevleri ile ipi kopartmış giderken Honda ise Ridgeline ile başarıyı yakaladı. Son olarak ABD pazarını sedan ve SUV’larla ele geçiren Toyota’nın birçok emektarının olduğunu göz önünde bulundurulması gerekir.

Sanıyoruz ki Kia, pick-up geliştirme ve ilk sunumlarını Avustralya’da yapacak. Kamyonet denildiğinde akla gelen ilk adres burası. Dijital çizimler Telluride SUV üzerinden tasarlanmış. Güzel de olmuş. Böyle bir yapının kazanç sağlaması mümkün olsa da yine de bu konsept henüz dikkate alınamaz. Kia’nın kamyonet aracını büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu