Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KGM Deprem Bölgesindeki Tüm Yolların Açıldığını Duyurdu

Karayolları Genel Müdürlüğü, deprem bölgesindeki yolların açıldığını açıkladı. Ayrıntılar haberde…
KGM Deprem Bölgesindeki Tüm Yolların Açıldığını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük deprem, 10 ili doğrudan etkiledi ve bölgede büyük bir felaket yarattı. Deprem ile beraber olumsuz hava koşulları, bölgeye giden yolların kapanmasına ve yardımların ulaştırılmasında zorluk yaşanmasına neden oldu.

Karayolları ekipleri yolların açılması için çalışmalar yürütüyordu. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yolların son durumuna dair açıklama yapıldı. Açıklamada yolların tamamen açık olduğu bilgisi verildi.

Sosyal medya hesabından yolların son durumuna dair yapılan açıklamada, “Türkiye geneli yol ağımızda ana arterlerin (trafiği yoğun olan ana yol) hepsi ulaşıma açıktır. Deprem nedeniyle trafiğe kapalı güzergâhımız bulunmamaktadır. Karayolları Ekipleri yurdun dört bir yanında 7/24 esaslı çalışmaya devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Deprem ve Hava Şartları Yolları Kapatmıştı

KGM daha önce yaptığı açıklamasında, 14 bin kişilik personel ile trafiğin açılması için çalışma yürütüldüğünü bildirmişti. Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun deprem nedeniyle trafiğe kapanan Bahçe-Gaziantep kesimi dün taşıt trafiğine açılmıştı.

Malatya-Kahramanmaraş aksının Erkenek Tüneli ile Gölbaşı Geçişi arasında ise depremde oluşan hasar nedeniyle ulaşım yapılamıyordu. Hatay-Reyhanlı güzergahı depremde meydana gelen hasar nedeniyle trafiğe kapanırken sürücüler Hatay-Kırıkhan-Reyhanlı güzergahına yönlendiriliyordu.

GCM Yatırım Banner

Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’a, görevli araçlar dışında 48 saat boyunca araç girişine izin verilmeyeceği açıklanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın