Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

KGM Deprem Bölgesindeki Tüm Yolların Açıldığını Duyurdu

Karayolları Genel Müdürlüğü, deprem bölgesindeki yolların açıldığını açıkladı. Ayrıntılar haberde…
KGM Deprem Bölgesindeki Tüm Yolların Açıldığını Duyurdu
Yorum

Pazartesi günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük deprem, 10 ili doğrudan etkiledi ve bölgede büyük bir felaket yarattı. Deprem ile beraber olumsuz hava koşulları, bölgeye giden yolların kapanmasına ve yardımların ulaştırılmasında zorluk yaşanmasına neden oldu.

Karayolları ekipleri yolların açılması için çalışmalar yürütüyordu. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yolların son durumuna dair açıklama yapıldı. Açıklamada yolların tamamen açık olduğu bilgisi verildi.

Sosyal medya hesabından yolların son durumuna dair yapılan açıklamada, “Türkiye geneli yol ağımızda ana arterlerin (trafiği yoğun olan ana yol) hepsi ulaşıma açıktır. Deprem nedeniyle trafiğe kapalı güzergâhımız bulunmamaktadır. Karayolları Ekipleri yurdun dört bir yanında 7/24 esaslı çalışmaya devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Deprem ve Hava Şartları Yolları Kapatmıştı

KGM daha önce yaptığı açıklamasında, 14 bin kişilik personel ile trafiğin açılması için çalışma yürütüldüğünü bildirmişti. Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun deprem nedeniyle trafiğe kapanan Bahçe-Gaziantep kesimi dün taşıt trafiğine açılmıştı.

Malatya-Kahramanmaraş aksının Erkenek Tüneli ile Gölbaşı Geçişi arasında ise depremde oluşan hasar nedeniyle ulaşım yapılamıyordu. Hatay-Reyhanlı güzergahı depremde meydana gelen hasar nedeniyle trafiğe kapanırken sürücüler Hatay-Kırıkhan-Reyhanlı güzergahına yönlendiriliyordu.

Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’a, görevli araçlar dışında 48 saat boyunca araç girişine izin verilmeyeceği açıklanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu