Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kesinleşti! O Şirket 84 Milyon TL Temettü Dağıtımı Yapacak!

Halka arzı büyük ilgi gören Borlease Otomotiv A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde kar payı dağıtılması kararına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Kesinleşti! O Şirket 84 Milyon TL Temettü Dağıtımı Yapacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen aylarda gerçekeleşn halka arzındaki 4 milyon 301 bin 297 olan katılımcı sayısıyla dikkat çeken Borlease Otomotiv A.Ş., bugün yaptığı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde kar payı dağıtımına ilişkin olağan genel kurul toplantı sonucunu açıkladı.

Borsa İstanbul’da BORLS koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, nakit temettü ödenmesi teklifinin Genel Kurulda oy birliği ile kabul edilerek kesinleştiği belirtildi.

Böylelikle 24 Kasım’daki yönetim kurulu toplantısında bildirilen 2022 yılı karından hisse başına brüt 0,5000819 TL, net 0,4500737 TL nakit temettü ödenmesi teklifi kesinleşmiş oldu.

Operasyonel filo kiralama sektöründe faaliyet gösteren şirket kar payı ödeme tarihlerine dair de bilgilendirmede bulundu.

BORLS Temettü Dağıtım Tablosu
Kaynak: KAP

Kesinleşen nakit kar payı hak kullanım tarihinin 28 Aralık 2023 ve payları borsada işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına giriş yapılacağı tarih olan ödeme tarihinin ise 2 Ocak 2024 olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Borlease Otomotiv halka arzı, hisse dağıtımının yapıldığı 4 milyon 222 bin 601 yatırımcı sayısı ile dikkat çekmiş ve halka arzda bireysel yatırımcılardan tahsisatın 2,87 katı, kurumsal yatırımcıların da tahsisatın yaklaşık 10 katı talep iletilmişti.

BORLS Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,47 değer artışıyla 7.299,33 puandan tamamladı.

Endeksle ters hareket eden BORLS hisselerinin değeri ise günlük yüzde 2,5 civarında düşüşle 29,8 TL seviyesine geriledi.

BORLS Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BORLS haftalık ve aylık grafikte ise yatırımcısına sırasıyla yüzde 11,3 ve yüzde 23,6 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.