Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kesinleşti: Hasılatı Yüzde 50 Artan Şirket Temettü Dağıtacak mı?

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret, KAP bildiriminde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Kesinleşti: Hasılatı Yüzde 50 Artan Şirket Temettü Dağıtacak mı?
HABER GİRİŞ

Mekanik taahhüt sektöründe Türkiye’de lider şirketler arasında yer alan Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurul kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstabul’da BRLSM koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, şirketin 2023 yılı faaliyet döneminde Sermaye Piyasası mevzuatına ve vergi usul kanunu hükümlerine göre hazırlanan finansal tablolarında enflasyon muhasebesinin uygulanması nedeni ile dağıtılabilir kar oluşmadığından, 2023 yılına ilişkin kar dağıtımı yapılmamasına ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Konuya dair açıklamada, “Şirketimizin 27.05.2024 tarihinde yapılan 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında yönetim kurulunun kâr payı dağıtımı yapılmamasına ilişkin teklifi genel kurul tarafından onaylanmıştır.” ifadesi kullanıldı.

Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 29 Nisan 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. 2023 genelinde 200.049.943 TL net zarar açıklayan şirketin hasılatı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 50, esas faaliyet karı ise yüzde 125 oranında atış göstermişti.

GCM Yatırım Banner

BRLSM Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, Pazartesi gününü yüzde 0,18 değer kaybıyla 10.656,96 puandan tamamlarken, BRLSM hisseleri endeksle paralel hareket etti ve günü düşüşle tamamladı.

Yıllık zirvesi 37,9 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 4,3‘lük düşüşle 20 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

BRLSM Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Birleşim Mühendislik hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 126,1 oranında getiri sağlamış görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.