Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kervan Gıda’dan “450 Milyon Dolara Satılıyor” İddialarına Yanıt

Türkiye'de şeker şirketlerinden biri olan Kervan Gıda, şirketin BAE'deki bir yatırım grubu tarafından satın alınacağına dair iddialarına cevap verdi. Detaylar haberde...
Kervan Gıda’dan “450 Milyon Dolara Satılıyor” İddialarına Yanıt
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin şeker ve şekerleme şirketlerinden biri olan Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Birleşik Arap Emirliği (BAE) merkezli bir yatırım grubundan 450 milyon dolarlık satın alma teklifi aldığı iddia edilmişti. Şirket, bugün konuya yönelik Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Kervan Gıda tarafından yapılan açıklamada söz konusu haberlerin asılsız olduğu ve gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

“Şirket Tarafından Teyit Edilmeyen Söylentilere İtibar Edilememeli”

Yatırımcılarını uyaran şirket, yatırım kararları verilirken KAP’ta yapılan özel durum açıklamalarının takip edilmesini istedi. Sosyal medya mecraları da dahil olmak üzere şirket tarafından teyit edilmeyen haber, paylaşım ve söylentilere itibar edilmemesi gerektiği bildirildi.

Kevan Gıda açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İşbu açıklama, basın-yayın organlarında çıkan haberlerde yer alan iddialara ilişkin olarak ilgili Tebliğ’in 9’uncu maddesi gereği yapılmaktadır.”

GCM Yatırım Banner
Kervan Gıda Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (KRVGD) kodlu hisselerine göz attığımızda dün kapanışı 17,66 TL’den yapan hisseler, bugün açılışı 19,42 TL’den yaptı. Hisselerde görülen yükselişin ardından açıklama sonrasında düşüş seyrine geçti. Saat 11.10 itibarıyla 18,02 TL’den işlem gören hisseler, saat 11.55 itibarıyla yüzde 1.93’lük artışla 17.98 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.