Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kervan Gıda Hisseleri Licorice Haberiyle Yükselip Ardından Düştü

Kervan Gıda hisseleri 5.000 ton/yıl kapasiteli 6. Licorice hattının devreye alındığına yönelik açıklamayla güçlü yükseldi.
Kervan Gıda Hisseleri Licorice Haberiyle Yükselip Ardından Düştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yatırımlar hakkında açıklamada bulundu.

Konuyla ilgili daha önceki açıklamayı bu yılın Nisan ayında yapan Kervan Gıda duyuruda; “şirketimizin 14.04.2021 tarihinde kamuoyu ile paylaşmış olduğu 5.000 ton/yıl kapasiteli 6. Licorice hattımız devreye alınmıştır. Bu yatırımımızla beraber Licorice kategorisindeki üretim kapasitemiz 17.500 ton/yıl seviyesine çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın geldiği dakikalarda KRVGD kodlu hisse senetleri güçlü yükselerek 13,86 Türk lirasını test etti.
Kervan Gıda Hisse Yükselip Düştü
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Ancak sonrasında yönünü aşağı çevirerek negatif bölgeye düştü. Dün en son 13,62 TL’de fiyatlanan hisseler, bugünkü seansa yatay başladı. Açılışın ardından başlattığı düşüş trendini 13,29 TL’ye kadar sürdürdü. Buradan hafif yükselse de asıl sıçramayı yatırım hakkında güncellemeyle yaptı.

TSİ 14.07’de yüzde 0,29 ekside dururken hareket aralığı 13,29 – 13,86 TL oldu.

Gün iç yüksek seviye, hisselerin Nisan ortasından bu yana en yüksek seviyelerini gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Tüm fiyat performans göstergelerinde pozitif bölgede duran Kervan Gıda hisseleri, haftalık yüzde 1,9 artarken aylık yüzde 16 oranında değerlendi. Yıllık getiri ise neredeyse yüzde 19 oldu.

Kervan Gıda bu ayın başlarında üst düzeyde yapılan görev değişikliğiyle gündeme gelmiş, şirketin Mali İşler Direktörü Adem Demir’in 01.11.2021 tarihinde görevinden ayrılması sebebiyle, yerine Ömer Arıkan’ın getirildiği açıklanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.