Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kenya Devlet Başkanı: Dolara Bağımlılığı Azaltmak İstiyoruz

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'u karşına alıp IMF ve Dünya Bankası'nı istemediklerini dile getiren Kenya Devlet Başkanı Ruto'nun konuşması gündem oldu. Detaylar haberde...
Kenya Devlet Başkanı: Dolara Bağımlılığı Azaltmak İstiyoruz
Yorum

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Yeni Küresel Finansal Pakt Zirvesi’nde konuşan Kenya Devlet Başkanı William Ruto’nun dolara yönelik açıklamaları dikkat çekti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u karşısına alarak konuşan Kenya Devlet Başkanı Ruto, Afrika’nın finansal özgürlüğe sahip olması gerektiğini vurguladı.

“IMF ve Dünya Bankası’nı İstemiyoruz”

Kenya’nın dolara bağımlılığını azaltmak istediğini söyleyen Ruto, “Afrika ülkeleri neden kendi aralarında yaptığı ticarette dolar kullanmak zorunda?” dedi.

Yerel para birimiyle ticaret yapılması gerektiğini aktardı. Küresel finans kuruluşlarına çağrıda bulunan Ruto, adil politikalara sahip olunması gerektiğini vurguladı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Banka’sını istemediklerini dile getiren Kenya Devlet Başkanı Ruto, yönetimin ve gücün birkaç kişinin elinde olmadığı yeni bir finansal mimariye ihtiyaçları olduğun kaydetti.

Macron’a karşı konuşan Ruto, “Yeni bir eşitler örgütü. İşler ileriye değil, geriye doğru gidiyor. Bizi duymuyorsun.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu