Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kentsel Dönüşüm Kredilerinde Limit ve Başvuru Süresi Değişti

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile kredi üst sınırı ve başvuru tarihleri değiştirildi. Kentsel dönüşüm için sağlanan mali destekte limit yükseltildi.
Kentsel Dönüşüm Kredilerinde Limit ve Başvuru Süresi Değişti
HABER GİRİŞ

Kentsel dönüşüm için verilen kredilerde limit değişikliği yapıldı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile kentsel dönüşüm kredilerinde üst sınır artırıldı. “6306 Sayılı Kanun Kapsamında Hak Sahiplerince Bankalardan Kullanılacak Kredilere Sağlanacak Faiz Desteğine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” bugün yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Değişiklik kararıyla birlikte kentsel dönüşüm kapsamında verilen güçlendirme kredisinde 240 bin TL olan üst sınır 320 bin TL’ye yükseltildi.

Konut yapım ve konut edinme kredilerinde ise 600 bin TL olan tavan 1 milyon 250 bin TL oldu. İş yeri yapım kredisinde 600 bin TL’den 800 bin TL’ye ve iş yeri edinme kredisinde 250 bin TL’den 350 bin TL’ye çıkarıldı.

Kredi türlerine göre belirlenen üst sınırdaki değişiklikle birlikte kentsel dönüşüm için sağlanan mali destek şöyle oldu:

Resmi Gazete Kentsel Dönüşüm Kredilerinde Değişiklik
Kaynak: Resmi Gazete

Ayrıca kentsel dönüşüm kredilerine verilecek faiz desteği için tahliye ya da yıkım tarihinden itibaren bankaya yapılacak başvuruların süresi de uzatıldı.

GCM Yatırım Banner

Alınan kararla birlikte yapım, edinme ve güçlendirme kredileri için yapılacak başvuru süresi bir yıldan üç yıla çıkarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.