Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KCHOL 225 TL’ye Yükselebilir mi? Analistler Ne Diyor?

Borsa İstanbul’da KCHOL koduyla işlem gören Koç Holding için önemli seviyeler paylaşıldı. 9 analistin hedef fiyat ortalaması 193,72 TL seviyesinde. İşte detaylar;
KCHOL 225 TL’ye Yükselebilir mi? Analistler Ne Diyor?
HABER GİRİŞ

Yeni yıla girilmesiyle birlikte Borsa İstanbul’a yönelik beklentiler paylaşılmaya devam ediliyor. Psikolojik seviyenin üzerinde tutunmayı başaran BIST 100 endeksi 16 Ocak’ta kapanışını 8032 puandan yaptı.

Aracı kurumlar 2024’te Borsa İstanbul’da güçlü bir görünüm olacağını öngörüyor. Oyak Yatırım, 16 Ocak’ta paylaştığı raporunda endeks için 12 aylık hedefin 10.757 puan olduğunu belirtti.

Yatırımcılar bu süreçte hangi hisselerin pozitif performans sergileyeceğini ve öne çıkacağını araştırmaya devam ediyor. Investing yazarlarından Günay Caymaz, 16 Ocak tarihinde paylaştığı analizinde Koç Holding (KCHOL) hisselerini değerlendirdi.

KCHOL 225 TL’ye Yükselebilir mi? Analistler Ne Diyor?Kaynak: Paratic Piyasalar

KCHOL’ün uzun vadeli devam ettirdiği geniş bantlı yükselen kanal içinde hareketine devam ettiği ve 2023’ün ikinci yarısını yatay bir bant içinde tamamladığını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Bu hafta son zirve test edilirken hissede 160 TL üzerinde bir haftalık kapanışı gerçekleşmesi durumunda orta vadede 175-200-225 TL hedeflerinin gündeme gelebileceğini paylaştı.

Son zirvenin geçilememesi durumunda oluşacak satış baskısının KCHOL fiyatını 140 TL’deki kanalın alt bandına doğru düşürebileceğini kaydetti. Söz konusu geri çekilmenin gerçekleşmesi durumunda yatırımcıların bu hareketi alım fırsatı olarak değerlendirdiği durumda hissenin güçlü bir yükseliş hareketi içerisine girebileceğini savundu.

KCHOL 225 TL’ye Yükselebilir mi? Analistler Ne Diyor?Kaynak: InvestingPro

InvestingPro platformu üzerinden hissenin adil değeri kontrol edildiğinde 9 finansal modele göre orta belirsizlikteki KCHOL’ün 189 TL’ye kadar çıkabileceği düşünülüyor. 9 analistin hedef fiyat ortalaması 193,72 TL seviyesinde. En yüksek hedef 241 TL, en düşük hedef ise 150 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın