Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

KCAER ve MAKIM’den Temettü, AYDEM’den Ödül Açıklaması

Kocaer Çelik Sanayi ve Makim Makine temettüsünü, Aydem Enerji ise aldığı ödülünü paylaştı. İşte detaylar;
KCAER ve MAKIM’den Temettü, AYDEM’den Ödül Açıklaması
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, yatırımcıların dikkatle beklediği temettü kararlarını açıklamaya devam ediyor. KCAER koduyla işlem gören Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret, Kamuyu Aydınlatma (KAP) üzerinden temettü kararını paylaştı.

Şirket, 2022 yılı karından hissedarlarına pay başına brüt 0,22, net 0,20 TL nakit temettü vereceğini ifade etti. Şirketin 2022 yılındaki toplam net karı 751.243.531 TL seviyesindeydi.

KCAER, günlük yüzde 1 kayıpla 17,4 TL’den işlem görüyor.

Makim Makine’dan Temettü Açıklaması

Makim Makine Teknolojileri Sanayi ve Ticaret (MAKIM), 2022 yılı karından pay başına brüt 0,16, net 0,14 TL nakit temettü ödeneceğini duyurdu. Şirketin 2022 yılı net karı 118.194.576 TL’ydi.

MAKIM, yatay seyrederek 19 TL bandında ilerliyor.

AYDEM’den Ödül Duyurusu

Aydem Yenilenebilir Enereji (AYDEM), 2023 yılı Uluslararası İş Güvenliği Ödülü (British Safety Council) hakkında açıklama yaptı.

Şirket British Safety Couincil’in 2023 yılına yönelik değerlendirmesinde AYDEM’in ilk katılım yılında 51 puan ile en yüksek derece olan “Distinction” derecesine layık görüldüğü belirtildi.

AYDEM, günlük yüzde 0,8 düşüşe 16,8 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu