Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kaybı Az Olup, Yatırımcısının Cebini Dolduran 5 Fon

Dünya gündemi jeopolitik risklerle meşgul olurken, yatırımcıların enstrüman arayışları sürüyor. Kaybı az olan fonlarda ise yüzde 200'e yakın getiriler öne çıkıyor.
Kaybı Az Olup, Yatırımcısının Cebini Dolduran 5 Fon
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu hafta yatırımcılar için jeopolitik risklerin yarattığı gerilimle geçti. Borsa İstanbul, uzun bayram tatilinin ardından haftayı İran-İsrail gerilimi ile açtıktan sonra kazançlarını satış baskısıyla sildi. Dolar ve altın jeopolitik risklerle dolu ortamda güvenli liman olarak fiyatlanırken, İsrail’in olası misilleme saldırısının gelmeme ihtimaliyle teknik düzeltmelerin gelebileceği beklentileri kafalarda soru işareti yarattı.

Parasını savaş gündeminden korumak isteyenler kaybı az olan enstrüman arayışında olurken, riskini minimal tutacak fonlar göze çarptı.

Son bir yılda yatırımcısına en çok kazandıran yatırım fonları bu haftanın gündem maddesi oldu.

Yıllık primi yüzde 197 oranını bulan İstanbul Portföy Üçüncü Hisse Senedi Fonu (IIH) getirisiyle en çok kazandıran fon olarak başı çekti. Fondaki bir diğer artı ise 6 seviyesinde kalan risk değeri oldu.

Son 1 yıldaki getirisiyle öne çıkan bir diğer fon İş Portföy BIST Teknoloji Ağırlık Sınırlamalı Endeksi Hisse Senedi Fonu (TTE) oldu. Riski 7 değerinde olan fonun son 1 yıldaki getirisi yüzde 196’yı gördü.

GCM Yatırım Banner

Ak Portföy Teknoloji Şirketleri Hisse Senedi Fonu’nun (ICZ) son bir yıldaki getirisi yüzde 192,9 olurken, fonun risk değeri 7 seviyesinde kaldı.

Yapı Kredi Portföy BIST Teknoloji Ağırlık Sınırlamalı Endeksi Hisse Senedi Fonu (YHZ) da risk değerini 7 seviyesinde tutarken, yıllık getirisi yüzde 182,03 oldu.

İş Portföy BIST 100 Dışı Şirketler Hisse Senedi Fonu (IDH) yıllık yüzde 175,5 oranında getiri sunarken, fonun risk değeri yine 7 seviyesinde kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.