Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

KATMR, ULKER ve KARSN için Kredi Notu Açıklandı

JCR Eurasia Rating KATMR, ULKER ve KARSN için kredi derecelendirme notlarını paylaştı. İşte detaylar;
KATMR, ULKER ve KARSN için Kredi Notu Açıklandı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating, Borsa İstanbul’da işlem gören Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KATMR), Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. (ULKER) ve Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. (KARSN) için kredi derecelendirmesini paylaştı.

JCR Eurasia Rating, KATMR’i konsolide yapısını ve mevcut nakit akımlarını gözden geçirerek yüksek derecede yatırım yapılabilir kategoride değerlendirdi. Uzun vadeli ulusal not ve görünüm “A+ (TR) /Stabil)”, uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerli not ve görünüm “BB/Negatif” olarak belirlendi.

KATMR, günlük yüzde 9,7 artışla 2,26 TL’ye yükseldi. Haftalık yüzde 12,4, aylık yüzde 10,2 ve yıllık yüzde 67,2 artış görüldü.

Kuruluş, ULKER’in uzun vadeli ulusal kurum kredi derecelendirme notunu “AA- (tr)” seviyesinden “AA (tr) düzeyine revize etti. Kısa vadeli ulusal kurum kredi derecelendirme notu “J1+ (tr)”, görünümleri ise “stabil” olarak değerlendirildi. Şirketin uzun vadeli yabancı ve yerel para cinsinden uluslararası notunda bir değişiklik yapılmadı.

ULKER, günlük yüzde 0,5 gerileyerek kapanışını 80,8 TL’den yaptı. Hisse haftalık yüzde 1,7, aylık yüzde 51,55 ve yıllık yüzde 324,6 prim yaptı.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

JCR Eurasia Ratings, KARSN için uzun ve kısa vadeli ulusal notları ve not görünümlerini sırasıyla “BBB+ (tr) / Stabil” ve “J2 (tr) / Stabil” olarak yatırım yapılabilir seviyede belirledi.

KARSN, günlük yüzde 1,2 düşüşle haftanın son işlem gününü 11,7 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 0,2, aylık yüzde 3,6 ve yıllık yüzde 44,3 oranında yükseliş gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu