Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Katılımevim’in Borsada Dahil Olacağı Endeksler Paylaşıldı

Yatırımcıların halka arz sürecini yakından takip ettiği şirketlerden biri olan Katılımevim’in dahil olacağı endeksler açıklandı. İşte detaylar;
Katılımevim’in Borsada Dahil Olacağı Endeksler Paylaşıldı
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz günlerde talep toplayan Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş’nin (KTLEV) Borsa İstanbul’da işlem göreceği endeksler açıklandı. Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada Katılımevim’in toplam 6 endekste işlem göreceği belirtildi.

Şirketin payları, 12.06.2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Mali ve BIST Katılım Tüm endeksleri kapsamında işlem görmeye başlayacağı belirtildi.

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısının 180.000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 33 olarak dikkate alınacağı duyuruldu.

8 Haziran’da halka arz sonuçları açıklanan Katılımevim’in halka arzına 474 bin kişi katılmıştı. 13,43 TL ile gerçekleşen halka arza toplamda 474.210 yatırımcı katılmıştı.

Borsa İstanbul’da Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi ile A1 Capital Yatırım Menkul Değerler’in talep toplama süreci devam ediyor. A1 Capital 25 TL, Forte ise 12,12 TL üzerinden halka arz ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Saat 16:15 itibarıyla BIST 100 endeksi günlük yüzde 0,6 artışla 5591 puandan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.