Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Katar, İsviçre Merkezli Bankanın En Büyük 2. Hissedarı Oldu

Suudi Ulusal Bankası’ndan sonra Credit Suisse’in en büyük ikinci hissedarı Katar Yatırım Otoritesi oldu. İşte detaylar;
Katar, İsviçre Merkezli Bankanın En Büyük 2. Hissedarı Oldu
Yorum

Devlet servet fonundan gelen bilgilere göre Credit Suisse Group AG’deki hissesini ortalama olarak yüzde 5,6’dan 6,87’ye yükselten Katar Yatırım Otoritesi, Suudi Ulusal Bankası’ndan sonra İsviçre bankasının en büyük ikinci hissedarı konumuna yerleşti. Söz konusu hamle dünya kamuoyunda büyük ses getirdi.

Bu ay içinde aktarılan bilgilere göre eski zamanlarda yaklaşık yüzde 10 hisseye sahip olan Harris Assocites’in hisseleri yüzde 3’ün altına düştü.

Zurih merkezli banka ve finans şirketi olan Credit Suisse’nin en büyük hissedarı Suudi Ulusal Bankası olarak karşımıza çıkıyor.

Katar Yatırım Otoritesi, 2 yıl önce Nisan ayında Credit Suisse’in ortalama 2 milyar dolarlık dönüştürülebilir tahvil ihracına katılmıştı.

İsviçre Bankası, sermaye piyasalarını, danışmanlık ve kaldıraçlı finans işlerini butik bir birime çevirme sürecinde faaliyet gösteriyor. Ayrıca geri kalan ticari faaliyetleri varlık yönetimi işiyle daha yakından entegre etmeyi kapsayan stratejik bir yenilemeden geçiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu