Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kasım’da 0,25 TL Temettü Verecek Şirketten Milyon Liralık İmza!

Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yeni iş alımı ve sözleşme imzalanması hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Kasım’da 0,25 TL Temettü Verecek Şirketten Milyon Liralık İmza!
HABER GİRİŞ

Mobilya sektörünün lider şirketlerinden biri olan Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, yeni iş alımı ve sözleşme imzalanması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da DGNMO koduyla işlem gören şirketin bildiriminde milyon liralık sözleşmenin detayları paylaşıldı.

Açıklamada, yurt içerisinde yerleşik bir müşteriyle İstanbul Kartal’da yer alan konut inşaatı projesi için mutfak dolapları imalatı hususunda hizmet sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi.

Söz konusu sözleşme uyarınca şirket tarafından imal edilecek ürünlerin toplam bedelinin 41 milyon 210 bin 245,44 Türk lirası olarak belirlendiği ifade edildi.

Sözleşme uyarınca, inşaat projesi için şirket tarafınca imal edilecek ürünlerin tesliminin 31 Kasım 2024 tarihine kadar gerçekleştirilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Açıklamanın devamında, sözleşmenin şirketin ciro ve karlılığını olumlu etkilemesinin beklendiğinden bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, geçen haftaki KAP bildiriminde, 20 Kasım 2024’te ödenmek üzere hisse başına brüt 0,2857142 TL, net 0,2571427 TL temettü dağıtılmasına ilişkin yönetim kurulu teklifinin genel kurulda kabul edildiğini duyurmuştu.

DGNMO Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,26 değer kazanarak 10.682,15 puandan tamamlarken, DGNMO hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif yükseldi.

Yıllık zirvesi 16 Mayıs’ta ulaştığı 16,5 TL olan DGNMO hisseleri günü yüzde 0,2‘lik artışla 10,6 TL seviyesinde tamamladı.

DGNMO Hisseleri Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Doğanlar Mobilya hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 60,4 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.