Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kasım Sonu Rekorundan Çekilen Kütahya Porselen Hisseleri Aylık %70 Arttı

Kütahya Porselen olağandışı fiyat ve miktar hareketi hakkında açıklama yaparken bugün ekside seyreden hisselerin yıllık kazancı yüzde 221 oldu.
Kasım Sonu Rekorundan Çekilen Kütahya Porselen Hisseleri Aylık %70 Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kütahya Porselen Sanayi Anonim Şirketi (KUTPO) olağandışı fiyat ve miktar hareketi hakkında açıklamada bulundu.

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada; “Şirketimizin payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne göre, kamuya açıklanmamış özel bir durumun olmadığını kamuoyunun bilgilerine sunarız” dendi.

Negatif bölgede seyreden hisseler açıklama sonrasında değişim göstermedi.
Kütahya Porselen Hisse 1 Aralık
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün en son 129,40 Türk lirasından alıcı bulan KUTPO kodlu hisse senetleri, bugünkü seansa 131 lirayla yüksek başladı. Açılışta en yüksek 133,1 lirayı görürken en düşük 130,2 lirayı gördü.

Sonrasında yönü aşağıya çevirerek düşüş trendine girdi. TSİ 10.30’dan sonra KUTPO hisseleri için sürekli işleme ara verilip tek fiyat emir toplama başlatıldı.

Olağandışı fiyat ve miktar hareketi hakkında açıklamanın yapıldığı dakikalarda 120 lira civarında işlem gören Kütahya Porselen hisselerinin gün içi hareket aralığı 116,50 – 133,10 TL oldu.

GCM Yatırım Banner

Fiyat performansına bakıldığında hisselerin günlük gösterge dışında tüm göstergelerde artıya işaret ettiği görüldü. Haftalık bazda yüzde 14,5 artan KUTPO hisse senetleri, aylık yüzde 71’e yakın artıdayken yıllık bazda yüzde 221 oranında kayda değer artış yaşadı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın