Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kartonsan’dan Üretim ve Satış Kaybı Yaratacak Karar!

Kartonsan, inşaat bakım ve güçlendirme çalışmaları nedeniyle bir aylığına üretime ara verme kararı aldı.
Kartonsan’dan Üretim ve Satış Kaybı Yaratacak Karar!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den üretime ara verme kararı geldi. Kocaeli’nin Başiskele ilçesindeki üretim tesisi binasında yapılacak inşaat bakım-güçlendirme çalışmaları ve pazar şartları sebebiyle 1 No’lu karton üretim hattında 01.06.2023–02.07.2023 tarihleri arasında üretimin durdurulmasına karar verildi.

Bu süre zarfında personellerin yıllık izinlerinin kullandırılacağı belirtildi. Söz konusu hattaki üretimi durdurma süresinin inşaat çalışmalarındaki gelişmelere bağlı olarak ayrıca değerlendirileceği ve duruma dair kamuoyuna açıklama yapılacağı belirtildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamaya göre bir ay boyunca sürecek inşaat bakım çalışmaları nedeniyle yaklaşık 6000 ton net üretim kaybı meydana gelecek.

Net üretim kaybıyla birlikte toplam satışların da azalacağının altı çizildi. Yaklaşık yüzde 3 üretim ve satış kaybı beklenen çalışma boyunca çalışanların iş akdinin feshi veya benzer bir durumun olmayacağının altı çizildi.

Kartonsan hisseleri (KARTN) son kapanışını yüzde 1,63 değer kaybıyla 57,25 liradan yaptı. Hisse senedinin değeri bir haftada yüzde 0,60, bir ayda yüzde 17 ve bir yılda yüzde 5 azaldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.