Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karsan Otomotiv Personel Sayısını Yüzde 29 Artırdı

İlk çeyrek sonunda personel sayısı 1838 olan Karsan, bu sayıyı 2372’ye çıkardı. KAP’ta yer alan açıklamanın detayları haberde…
Karsan Otomotiv Personel Sayısını Yüzde 29 Artırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. personel sayısında uygulanan artış hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklama yaptı. Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’nde (HOSAB) yer alan fabrikada ikili vardiyadan üçlü vardiya çalışma düzenine geçildiği belirtildi.

Bu sebeple Renault Megane üretimi yapan tüm hatlarda ve diğer faaliyet alanlarında 30 Haziran 2023 tarihi itibarıyla istihdam edilen personel sayısında yüzde 29 artış yapıldığı açıklandı.

Kamuya açıklanan son bilançosuna göre söz konusu oranda artış gerçekleşirken, şirketin istihdam ettiği toplam personel sayısı 2.732 oldu.

31 Mart 2023 tarihinde bu sayı 1838 olarak açıklanmıştı.

Karsan hisseleri (KARSN), saat 15.45’te yüzde 2,50 artışla 11,12 liradan işlem görüyor. Haftayı yüzde 6’nın üzerinde kazançla tamamlamaya hazırlanan hisseler, aylık dönemde yüzde 32, yıllık yüzde 50 prim yaptı.

Teknik olarak bakıldığında yukarı yönlü hareketinde ilk direnç 11,20, ikincisi 11,29 seviyeleri olarak görüldü. Yön değiştirmesi durumunda 11,06 ve 11,01 stop olunacak destek seviyeleri olarak işaret edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu